3D yazıcı önerisi

dijitalbaron

Decapat
Değerli forum üyeleri herkese selam.

Okulumuz için 3D yazıcı almayı düşünüyoruz. Amacımız sürekli model yapıp bağlantı kuracağımız kişi, kilik ve kurumlara satmak.
Şu an elimizde creality ender-3 V2 Neo ve creality ender-3 V2 var. Standart V2 extruder sorunu yüzünden atıl durumda yatıyor, uğraşasım gelmedi artık. Neo'nun etinden sütünden faydalanıyoruz ama yavaş bir yazıcı, avuç kadar modeller için 8-12 saat bekliyoruz. Arada yaşattığı nozzle tıkanıklığı harici gayet iyi fakat yavaş.

Elimize yakın zamanda creality K1 gelecek. Ayrıca 30-40 bin lira bir bütçe ayırarak 2-3 tane daha yazıcı almayı düşündük.

Creality kendini kanıtlamış bir marka bunu biliyoruz fakat fiyatları muadili markalarla birkaç tık yukarıda. Elegoo ve anycubic markalarını duyduk ama hiç denemedik.

Bu markaların Türkiye servisleri nasıldır, makinelarında kronik sorunlar var mıdır, baskıları creality gibi temiz çıkar mı vb sorulara cevap verirseniz çok seviniriz.

Tüm bütçeyi gerekirse 2'ye böleriz, siz bütçeyi göz önüne alarak 2 adet şu, 3 adet bu, veya biraz daha zorlayın 4 adet bundan diye de önerirseniz çok daha güzel olur.

Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş seviyesi mevcut yavaş ürünlerin hemen hepsi güzel basıyor, zorluklar hız artınca başlıyor. Hızlı makinelerde görsellik ön planda ise iç duvarları ve infilli hızlı, dışı daha yavaş hızlarda basarak bunun önüne geçilebilir.

Okuduklarımdan sonra ben K1 almazdım. Baskı alanı çok önemli değil ise FLSUN T1 modeli yakında gelir. Ya da K1 almamak için düşünmeye devam ederdim.

Servis vb. için onlarca makinesi olan yerlerden bilgi almak daha doğru olacaktır. Model bazında kronik sorun için biraz süre geçmesi gerek. Reddit'de modele özel subforumlar oluyor, oradan düşünülen makinelerin durumuna bakılabilir.

Ben Elegoo Neptune 4 kullanıyorum, Ender 3 V2lerden 3-4 kat daha hızlı basabiliyor. Biraz uğraştırır başta ama bence fiyatına göre gayet uygun.

Geri
Yukarı