4 çekirdekli işlemcim 1 çekirdekli olarak gözüküyor

Mustafa03

Decapat
Daha fazla  
RAM
Hİ-LEVEL 8 gb ddr3 ram
Anakart
asus h61m-d
Oyun oynarken yanlışlıkla bilgisayarı kapattım ve bilgisayarı geri açtığımda aşırı bir kasma olduğunu fark ettim. Görev Yöneticisi'nden performans sekmesine girdiğimde 4 çekirdekli işlemcimin 1 çekirdekli olarak gözüktüğünü fark ettim. Benimle aynı sorunları yaşayan arkadaşlara sunduğunuz çözümleri denedim fakat beceremedim. Hala 1 çekirdekli olarak gözüküyor. BIOS ayarlarini sifirladim işlemciyi tak çıkar yaptim düzelmedi. Yardımda bulunabilecek var mı?

Buyurun.

Dosya Ekleri

• IMG20230401170701.jpg
    IMG20230401170701.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken yanlışlıkla bilgisayarı kapattım ve bilgisayarı geri açtığımda aşırı bir kasma olduğunu fark ettim. Görev Yöneticisi'nden performans sekmesine girdiğimde 4 çekirdekli işlemcimin 1 çekirdekli olarak gözüktüğünü fark ettim. Benimle aynı sorunları yaşayan arkadaşlara sunduğunuz çözümleri denedim fakat beceremedim. Hala 1 çekirdekli olarak gözüküyor. BIOS ayarlarini sifirladim işlemciyi tak çıkar yaptim düzelmedi. Yardımda bulunabilecek var mı?

Buyurun.

Sistem yapılandırması yaz arama kutusuna önyükleme gelişmiş sekmesine gir işlemci sayısında tik varsa 1 olanı 4'e çek uygula de reset at.

BIOS pilini sokup takabilirsin ek olarak ise yaramayacaktir ama denenir ve usttekini uygula kesin düzelir.

Buyurun.

Windows+r yapıp MSConfig yazın ardından önyükleme / gelişmiş seçeneklerden sol üstteki kutucuğu açtıktan sonra en yüksek olanı seçin.

Sistem yapılandırması yaz arama kutusuna önyükleme gelişmiş sekmesine gir işlemci sayısında tik varsa 1 olanı 4'e çek uygula de reset at
görev yöneticisinde 1 çekirdekli olduğunu gördüğümde ilk olarak sistem yapılandirmasina baktım zaten orda da 1 çekirdek gösteriyor

Windows+r yapıp MSConfig yazın ardından önyükleme / gelişmiş seçeneklerden sol üstteki kutucuğu açtıktan sonra en yüksek olanı seçin.
technopat yöneticisiydi sanırım onun yapılmaması gerekiyormuş hatta shiftdeleteye biraz ters yapmıs o yüzden o tekniği yapmaya tırstım diyebilirim

BIOS üzerinden kapatmış olmayasınız?
bios ayarlarini kurcaladim biraz core secenegi 'all'

ARKADAŞLAR 2 GÜNDÜR UĞRAŞTIM FAKAT BECEREMEDİM TEK ÇAREYİ FORMATTA BULDUM.ARTIK BİLGİSAYAR BÜTÜN ÇEKİRDEKLERİ GÖRÜYOR.SORUNUMA YARDIMDA BULUNMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı