4 GB RAM NB clock frekansı ve Ram frekansı arttırabilir miyiz?

• Konuyu başlatan mel_ay
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 7B
M

mel_ay

Ziyaretçi
Bende amd a6 6400k apusu var, 4GB 1600 Mhz ram var. NB frkansını arttırabilir miyiz? Sorun olur mu? En fazla ne kadar arttırabiliriz ram frekansını? 1600 Mhz üstüne zorlayabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin 1866MHZ bellek frekansını destekliyor 1866'ya çıkarabilirsin.
Tabi frekans artışı aynı anda belleklerin CL değerinde de yükselişe neden olacaktır, bunu da unutmamak gerek. BIOS üzerinden frekans artışı yapman yeterli, voltajlarda bir oynama yapma.

Frekans artışından sonra CPU-Z ile bellek öblümünden bir görüntü al, saat değerlerini kontrol edelim.
Yinede belleklere yapacağınız frekans artışı size neredeyse hiçbir şey katmayacaktır, bununbilincinde olun.

Tabi frekans artışı aynı anda belleklerin CL değerinde de yükselişe neden olacaktır, bunu da unutmamak gerek. BIOS üzerinden frekans artışı yapman yeterli, voltajlarda bir oynama yapma.

Frekans artışından sonra CPU-Z ile bellek öblümünden bir görüntü al, saat değerlerini kontrol edelim.
Yinede belleklere yapacağınız frekans artışı size neredeyse hiçbir şey katmayacaktır, bununbilincinde olun.

Teşekkürler cevap için,hemen 1866 mhz'e yüksettim,işte görüntü;ama gta 4' te 5 - 10 fps artış gözlemledim tabi en düşük değerlerde.
Zaten 1866 üstü yaptığım zaman Overclock hatası alıyorum başlangıçta. Nirde NB frekansı tam olarak nedir? Ne işe yarar?

Adsız.png

Gerçekten fazla değişiklik olmuyor gereksiz

Bellek frekansını arttırma.

Abi kontrol edebildin mi? cevabını bekliyorum teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı