4 senelik bölüm yerine 2 senelik seçilir mi?

4ravcm

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Hedef olarak 4 senelik bir bölüm düşünüyordum fakat gün geçtikçe bölüm değersizleştirilmeye başlamış gibi hissediyorum. 2 senelik bir bölüm yazıp DGS sınavı ile 4 seneye tamamlasam sizce mantıklı olur mu? Biliyorsunuz ki artık 4-2 senelik dengesi kalmadı. 4 senelik okuyanın da iş garantisi yok ne yazık ki. Astronomik rakamlı bir maaş beklentim yok. Gelecekte ailemi ve kendimi geçindirebileceğim uygun bir meslek düşünüyorum (bildiğiniz önü açık 2 veya 4 senelik bölümler varsa paylaşırsanız çok sevinirim) teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnşaat alanında bir meslek seçersen eğer orta vadede kazanç elde edebilirsin. Bunun için yabancı dil ve yurt dışına iş yapan şirketleri de hedeflemek gerekebilir. Bunun dışında sektörden bağımsız olarak hangi mesleği seçersen seç zaten adil bir düzen olmadığı için biraz şans lazım biraz da ter dökmen gerekiyor. Ama en azından inşaat sektöründe yurt dışı işlerine gidip dolar kazanma şansın olur. Bunun için de mimar ya da inşaat mühendisliği başta olmak üzere inşaat alanına hakim meslekleri hedeflemen işine yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı