4 senelik üniversite vs 2 senelik üniversite

ArdaVarnali

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde tercih yapacağım. Açıkçası İstanbul'da okumak pek istemiyorum ama YBS bölümünü istiyorum. İstanbul'da, Esenyurt Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Nişantaşı gibi üniversiteler tutuyor. İzmir'de ise ekonomi veya yaşar üniversitesinde 2 senelik bilgisayar programcılığı, dış ticaret grafik tasarım gibi yerler tutuyor. İzmir'de ki yerler iyi ama 2 senelik, İstanbul'dakileri pek bilmiyorum heleki Esenyurt Üniversitesini. Siz olsaniz nereye giderdiniz? (İstanbul'da okumak pek istemiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturduğun yerde oku derim bu aralar ekonomi kötü şehir dışı bir yerde okusan boşuna masraf olacak ailen çok kötü değilse aynı şehirde oku eve gelirsin yiyecek derdin olmaz.
Onun dışı 2yıllık bölümler TYT ile oluyor yani bir şey yapılmaz anca diplomanı salı pazarı direğine asarsın çünkü TYT zaten kolay ve herkes bir yerlere girebiliyor TYT ile 2 yıla girim sonra onu 4 yıla çekiğim falan diye uğraşma bence.
4 yıllık bölümler bile işsiz kalıyor üniversitelere fazla bakma önemli olan mesleğin.

Oturduğun yerde oku derim bu aralar ekonomi kötü şehir dışı bir yerde okusan boşuna masraf olacak ailen çok kötü değilse aynı şehirde oku eve gelirsin yiyecek derdin olmaz.
Onun dışı 2yıllık bölümler TYT ile oluyor yani bir şey yapılmaz anca diplomanı salı pazarı direğine asarsın çünkü TYT zaten kolay ve herkes bir yerlere girebiliyor TYT ile 2 yıla girim sonra onu 4 yıla çekiğim falan diye uğraşma bence.
4 yıllık bölümler bile işsiz kalıyor üniversitelere fazla bakma önemli olan mesleğin.

Şehrimde üniversite yok diyebilirim ilçede oturuyorum. Başka bir şehre gitmek zorundayım. Onun dışında üniversitelere fazla bakmama konusu bence yanlış bütün müfredatlar ayni değil. Tabii ki iş sende bitiyor kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı.

Ama üniversite okurken de orada 4 5 senem geçecek ve gerçekten İstanbul'u istemiyorum açıkçası ama bakacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı