40-45 bin TL PC toplama

Br4ndex

Decapat
Daha fazla  
Şu anki sistemim:
İşlemci: i5 12400F.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti.
RAM: 16 GB.
Anakart: BIOSTAR B660MX/E DDR4.

Elimdeki sistemi satıp üstüne biraz daha para koyup 40-45bin civarinda hazır sistem olur toplama olur fark etmez. DDR5 ve 4 RAM slotlu anakart sistem olursa daha iyi olur.

RAM'den iki tane alınca 45580 TL yapıyor. Eğer fiyatı azaltmak isterseniz kasayı DeepCool CG560 ile değiştirebilirsiniz.

Burada topladığıma bakabilirsiniz. Dediklerimde geçerli fiyatı düşürmek için birkaç değişiklik yapılabilir isterseniz.

Arkadaşın paylaştığı sistem çok iyi hocam. Ama bu bütçeye çıkmışken 5-6 k daha çıkıp gigabyte 4070ti alın. Ramleri mutlaka 32 yapın. Güç kaynağında da 850 wata çıkmak isteyebilirsiniz. Acele edin ama elinizdeki sistemi satmayı beklerseniz üstteki sistem 70k civarına zamlanır.

Arkadaşın paylaştığı sistem çok iyi hocam. Ama bu bütçeye çıkmışken 5-6 k daha çıkıp Gigabyte 4070 Ti alın. RAM'leri mutlaka 32 yapın. Güç kaynağında da 850 wata çıkmak isteyebilirsiniz. Acele edin ama elinizdeki sistemi satmayı beklerseniz üstteki sistem 70k civarına zamlanır.

Konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum bu iki sistem arasında kararsız kaldım sizce hangisi daha iyi teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-06-01-59-34-490_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2023-07-06-01-59-34-490_com.facebook.katana.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2023-07-06-01-58-22-612_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2023-07-06-01-58-22-612_com.sahibinden.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 45
Burada topladığıma bakabilirsiniz. Dediklerimde geçerli fiyatı düşürmek için birkaç değişiklik yapılabilir isterseniz.

Böyle bir sistem buldum daha ucuza sizce daha mi uygundur

Böyle bir sistem buldum daha ucuza sizce daha mi uygundur
Birkaç özelleştirme yaparak aldığım ürün, hazır sistemler daha uyguna geliyor, bu sistem 1 ay öncesine kadar 36 k idi.

Böyle bir sistem buldum daha ucuza sizce daha mi uygundur.

Eğer kullanım amacı oyunsa attığım sistem çok daha mantıklı şu anda. Ekran kartları arasında ciddi performans farkı var.

Eğer kullanım amacı oyunsa attığım sistem çok daha mantıklı şu anda. Ekran kartları arasında ciddi performans farkı var.

Tamam teşekkürler attığınız sistemi almayı deneyeceğim umarım fiyatı güncellenmez.

Tekrar geldim almadan önce ama bu işlemci yerine Intel bir işlemci bulabilir miyiz veya daha üst bir AMD işlemci.

Son düzenleme:
Tamam teşekkürler attığınız sistemi almayı deneyeceğim umarım fiyatı güncellenmez.

Tekrar geldim almadan önce ama bu işlemci yerine Intel bir işlemci bulabilir miyiz veya daha üst bir AMD işlemci.

Intel olarak 13400F düşünülebilir bir tık daha kötü. 7600'ün üstü modellerde inteldense R7 7700'e bakabilirsiniz.

Ekran kartını da 6900 XT'ye düşürebilirsiniz. Arada çok fiyat farkı var. Ve kas gücü anlamında yakın kartlar. VRAM olarak da üstün 6900 XT. Ama RT performansında geride. Ve DLSS 3 ile farkı biraz açıyor 4070 Ti.

Intel olarak 13400F düşünülebilir bir tık daha kötü. 7600'ün üstü modellerde inteldense R7 7700'e bakabilirsiniz.

Ekran kartını da 6900 XT'ye düşürebilirsiniz. Arada çok fiyat farkı var. Ve kas gücü anlamında yakın kartlar. VRAM olarak da üstün 6900 XT. Ama RT performansında geride. Ve DLSS 3 ile farkı biraz açıyor 4070 Ti.

Elinize sağlık sanırım bu işlemciyle birlikte alacağım bütçeyi arttırıp.

Geri
Yukarı