40 bin TL iş ve oyun sistemi önerisi

brkcnkrtls

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Dönemsel olarak konu açıyorum fakat hazır sistem olarak bilgisayarımı güncellemekteyim. Şu anda 3060 Ti, 12400FLI bir sistem kullanmaktayım fakat sistem yükseltmek istiyorum harici bir sistem alarak. Ekran kartı olarak 3070 veya 3070 Super almayı düşünüyorum ama araştırmalarım sonucu marka konusunda kararsız kaldım çünkü en ucuz olan neyse onu al deniliyor. Şu zamana kadar hiç AMD işlemci kullanmadım hep Intel işlemciler üzerinden ilerledim.

Oyun oynamamın haricinde Blender, Adobe Photoshop, Unity, 3DS Max gibi programlar da kullanıyorum. İşlemci konusunda aklımda bazı fikirler var bu yüzden hazır sistem alma konusunda yardıma ihtiyacım var örnekleri aşağıya ekliyorum;

Not: 40 bin TL bütçem sadece kasa içindir, aktif olarak kullandığım Dell G3223D 31.5" 2K monitörüm bulunmakta ve bütcemi 45-46 bin TL'ye kadar esnetebilirim.

Ekran kartı:
Palit 3070 Super, İşlemci: AMD 7500F, fiyat: 40, 961, 00 ₺

Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC, İşlemci: Intel Core i5 14400F, fiyat: 44.999, 26

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4070 Super, İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 MPK, fiyat: 39.899, 00 ₺

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4070 Super Ventus 2X OC, İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F, fiyat: 43.999, 00 ₺

Bu sistemler haricinde önerebileceğiniz sistemleri sizlerden bekliyorum, 3070 Super'e alternatif olarak önerebileceğiniz bir ekran kartı mevcutsa o sistemleri de iletirseniz sevinirim. Simdiden teşekkür ederim.

Kral selam. Attığın üç sistem de, bu sistemin aşağısında kalıyor. Fiyat olarak özellikle. Bunu önerebilirim. Amd öneriyorum, Çünkü amd gerçekten farklı bir tat. Öneririm, değer.

Üstüne bi ssd + belki kasayı düşürürsen fiyattan çok güzel kâr edersin.

Kral selam. Attığın üç sistem de, bu sistemin aşağısında kalıyor. Fiyat olarak özellikle. Bunu önerebilirim. Amd öneriyorum, Çünkü amd gerçekten farklı bir tat. Öneririm, değer.

Üstüne bi ssd + belki kasayı düşürürsen fiyattan çok güzel kâr edersin.
DLSS olmaması oyunlarda ve NVDIA olmaması render alma konusunda problem yaratır mı?

Son düzenleme:
Benim önerim;

Bu arada ekran kartı için 4070 Super düşünüyorsan, AMD işlemcisı olarak en kötü. R5 7600X seçmeni öneririm.
evet SUPER düşünüyorum, 7600x'e çevirdim sistemi shark 7a sisteminde, anakart olarak önerin ne olur?

1711744381901.png

Son bir düzenleme ile sistem bu şekilde oldu.
Benim önerim;

Bu arada ekran kartı için 4070 Super düşünüyorsan, AMD işlemcisı olarak en kötü. R5 7600X seçmeni öneririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı