40 bin TL sistem toplama

Bütçe
40.000₺

nureddinyahya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-PC-
MB: ASRock A320M-HDV R4.0
CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF
GPU: GALAX GeForce GTX 1650super
RAM: ADATA XPG Gammix D30 2x8GB
SSD1: Kingston A2000 250GB M.2 NVMe SSD
SSD2: Kingston A400 240GB SATA SSD
HDD1: Seagate 500GB SATA HDD
MO1: Lenovo Legion R25i-30 24.5” 165Hz 0.5ms
MO2: LG 22MK400H-B 21.5” 75Hz 1ms

-Mac-
MD: MacBook Air M1, 2020
CPU: Apple Silicon M1
RAM: 16GB
SSD: 250GB SSD
Meslek
Öğrenci ve Müzik Yapımcısı
Merhaba. Bir arkadaşım 40K bütçe ile PC toplayacak hem ona yardımcı olmak için hem de ileride herhangi biri bu konudan yardım alabilsin diye konuyu açıyorum. Hadi bir 40Klık PC toplayalım :)

Hocam siz gene sistem toplayın ama hazır sistem indirimlerinde referans olsun diye şu sistemi buraya bırakıyorum:
Dikkat edilmesi gereken DDR5 sistem ve 4070 super 12 GB var. 4070 Super ekran kartlarının 30k satıldığı yerde bu sistemin fiyatı çok iyi bence.

Hocam siz gene sistem toplayın ama hazır sistem indirimlerinde referans olsun diye şu sistemi buraya bırakıyorum:
Dikkat edilmesi gereken DDR5 sistem ve 4070 super 12 GB var. 4070 Super ekran kartlarının 30k satıldığı yerde bu sistemin fiyatı çok iyi bence.
Tam olarak o sisteme bakıyordum ve baya iyi geldi. SSD bilmediğim bir marka ama. Bir sıkıntı çıkar mı? Bir de soğutucu olarak 335₺ fark ile “DarkFlash DX120” diye sıvı soğutucu var o alınır mı?

Tam olarak o sisteme bakıyordum ve bayağı iyi geldi. SSD bilmediğim bir marka ama. Bir sıkıntı çıkar mı? Bir de soğutucu olarak 335₺ fark ile “darkflash DX120” diye sıvı soğutucu var o alınır mı?

SSD sıkıntılı değil ama aklınıza takılmasını istemiyorsanız Crucial P3 tercih edebilirsiniz. Ben sistemimde onu kullanıyorum ve gayet memnunum. Soğutma konusunda iki markanın hem kule tipi hem sıvı soğutma performansını araştırmanızı tavsiye ederim. Biraz ön yargılı yaklaşıcam ama 120mm sıvı soğutmanın kule tipi hava soğutmadan bir farkının olduğunu sanmıyorum. Bana sorarsanız gereksiz bir tercih olur. Monitör yoksa monitör bakabilirsiniz sistem özel fiyatlı monitörler var.

Evet GameGaraj’daki Super 7000’i şu şekilde kişiselleştirdim: RAM’i Kingston Fury Beast RGB yaptım (çünkü RGB 🙂), SSD iyi marka olsun diye Crucial P3 yaptım, soğutucu sıvı ve iyi marka olsun diye CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 yaptım. Bu şekilde ortaya gayet bol RGBli güzel bir sistem çıkıyor.

Seçtiğim sıvı soğutucu iyi midir?

Bir de, SSD seçeneklerinde Kingston SNV2S var. Ben Kingston kullancısıyım ve memnunum. Sizce Crucial P3 mü o mu daha iyidir?

Evet GameGaraj’daki Super 7000’i şu şekilde kişiselleştirdim: RAM’i Kingston Fury Beast RGB yaptım (çünkü RGB 🙂), SSD iyi marka olsun diye Crucial P3 yaptım, soğutucu sıvı ve iyi marka olsun diye CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 yaptım. Bu şekilde ortaya gayet bol RGBli güzel bir sistem çıkıyor.

Seçtiğim sıvı soğutucu iyi midir?

Bir de, SSD seçeneklerinde Kingston SNV2S var. Ben Kingston kullancısıyım ve memnunum. Sizce Crucial P3 mü o mu daha iyidir?
Bütçe yetiyorsa Kingston KC3000 yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı