40 bin TL'ye hazır veya normal sistem önerisi

İndirim dönemlerinde rahatlıkla bulunur gidip 7K TL'ye monitör atmak mantıksız. Ortalama bir monitör ve sistem attım. Sistemi 4070 gibi bir karttan kısıp neden 4060 Ti tercih etsin?
İndirim dönemlerini hesaba katarsak bende 4070 önermesini bilirim. Şahsen ben monitöre önem veren bir insanım, kişi bize ben saf güç istiyorum demiş mi? Dememiş o zaman kendi düşünce yapıma göre öneride bulurum. Size o uygun gelmiş ise tamamdır. Ama bana 4070 gösterin lütfen ilk cümlenizde indirim dönemi ibaresi yoktu, direkt bu fiyata 4070'li sistem bulunuyordu şeklindeydi, gösterin bende bir daha öneri yapacağım zaman bu hatamı tekrarlamaz olurum.

@Fikop Önerdiğin PC, bileşen kalitesi olarak zayıf. Markası MSI diye en dandik ürünleri doldurmuşlar. PSU kötü, SSD kötü, kasa kötü, ekran kartı Ventus...
Tamam ben kaliteli demedim zaten?

Neden kalitesiz sistem öneriyorsun o zaman? Bu daha vahim bir durum... Adamın bütçesi de düşük değil, monitörü çıkartsak 35.000 TL falan bütçesi kalıyor, sen bile isteye kalitesiz ürünleri önerdim diyorsun. Rezalet...

İndirim dönemlerini hesaba katarsak bende 4070 önermesini bilirim. Şahsen ben monitöre önem veren bir insanım, kişi bize ben saf güç istiyorum demiş mi? Dememiş o zaman kendi düşünce yapıma göre öneride bulurum. Size o uygun gelmiş ise tamamdır. Ama bana 4070 gösterin lütfen ilk cümlenizde indirim dönemi ibaresi yoktu, direkt bu fiyata 4070'li sistem bulunuyordu şeklindeydi, gösterin bende bir daha öneri yapacağım zaman bu hatamı tekrarlamaz olurum.

Hocam bir hatanız yok ben bulunur dedim ki bulunur indirim dönemlerinde kaliteli öneri yapmayacaksan neden yaptın? Adamın bütçesini en iyi şekilde kullanması lazım değil mi? Atmış olduğum bileşenler gayet iyi hocam. Büyütmenize gerek yok bu kadar yanlış bir öneride bulundunuz sadece.

Neden kalitesiz sistem öneriyorsun o zaman? Bu daha vahim bir durum... Adamın bütçesi de düşük değil, monitörü çıkartsak 35.000 TL falan bütçesi kalıyor, sen bile isteye kalitesiz ürünleri önerdim diyorsun. Rezalet...
Bende aynı görüşteyim birde bunu kabul ediyorsunuz yani hocam.

Ne kadar saçma cevaplar :D A
:D dostum iyisindir umarım, neden kalitesiz öneriyorsun diyek arkadaşını da zor durumda bırakırsın, yok onun ki de çok kaliteli parçalar barındırıyor da benim mi haberim yok :D Atılan 2 sistemde segmentinin giriş seviyesi ürünlerini içeriyor :D Vallahi komedi :D

He gerçekten çok daha kalitelidirler eyvallah bana sayısal verilerini gösterin kabul edeyim.

O zaman 20k TL'ye monitör atalım R5 5500 4060 sistem alalım ne de olsa ana bileşen ya görüntü kötü falan olur sıkıntı sonra.
[/QUOTE]
Evet performans açısında monitörü son demlerine kadar kullanmasını sağlayacak ise neden olmasın. Ben buna karşı değilim, ancak hem monitörü sonuna kadar kullanamazsın hemde bahsedilen uzun yıllardan çalmış olursun.

Son düzenleme:
Bana sayısal verilerini gösterin kabul edeyim.
Gel teker teker bakalım.

İlk olarak ekran kartını karşılaştıralım, birisinde 4070 var diğerinde 4060 Ti. Performans olarak katladı bile. Model olarak da Ventus, MSI'ın en giriş seviye ürünlerinden birisi. Soğutma/sessizlik konusunda rakiplerine göre başarısız. Testlerini açıp izleyebilirsin.

PSU olarak senin önerdiğin sistemde MSI DN600 modeli var, yine MSI'ın en dandik modellerinden. Diğerinde FSP HV650 modeli varmış. Kağıt üstünde yine daha iyi model.

Kasaya gelelim, ikisi de kötü açıkçası. Hiçbirine artı yazamayacağım bu noktada.

SSD konusuna gelelim. WD Blue SN580, MSI M450'den daha iyi. M450'de Phison E19T var.

Bak hepsini geç, birisinde 4070 varken diğerinde 4060 Ti var. Üstüne bileşen kalitesi genel olarak daha iyi.

Gel teker teker bakalım.

İlk olarak ekran kartını karşılaştıralım, birisinde 4070 var diğerinde 4060 Ti. Performans olarak katladı bile. Model olarak da Ventus, MSI'ın en giriş seviye ürünlerinden birisi. Soğutma/sessizlik konusunda rakiplerine göre başarısız. Testlerini açıp izleyebilirsin.

PSU olarak senin önerdiğin sistemde MSI DN600 modeli var, yine MSI'ın en dandik modellerinden. Diğerinde FSP HV650 modeli varmış. Kağıt üstünde yine daha iyi model.

Kasaya gelelim, ikisi de kötü açıkçası. Hiçbirine artı yazamayacağım bu noktada.

SSD konusuna gelelim. WD Blue SN580, MSI M450'den daha iyi. M450'de Phison E19T var.
Sayısal veriler var mı elinde? Evet aralarında kağıt üstünde fark olması gerçekçi bir sonuç değil.
Yoksa bende 4070 güçlüdür 4060 yada 650 iyidir 600 demesini biliyorum. Benim önerdiklerimi bu kadar kötü sayıp arkadaşınızı tüy kondurmuyor oluşunuza bakılırsa onun ki çok iyi olması gerekir.

Sayısal veriler var mı elinde? Evet aralarında kağıt üstünde fark olması gerçekçi bir sonuç değil.
Yoksa bende 4070 güçlüdür 4060 yada 650 iyidir 600 demesini biliyorum. Benim önerdiklerimi bu kadar kötü sayıp arkadaşınızı tüy kondurmuyor oluşunuza bakılırsa onun ki çok iyi olması gerekir.
Sayısaldan örnek vermek gerekirse bana psu'da kullanılan bobinlerden hangisinin daha iyi olduğundan tutun, varsa laboratuvar test sonuçları varsa paylaşmanız yönünde. İllaki birileri yapmıştır diye düşünüyorum :).

Yoksa ben de 4070 güçlüdür...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU konusunda da, MSI A600DN'nin 12v kanalında fazla kayıp var. Sertifika olarak da HV modeli 80+ Bronze.

Adamın bütçesi 4070 almaya yetiyorken siz gidip 4060 Ti aldırıyorsunuz sırf MSI diye.

Gel teker teker bakalım.

Bak hepsini geç, birisinde 4070 varken diğerinde 4060 Ti var. Üstüne bileşen kalitesi genel olarak daha iyi.
4070 lafım yok zaten, galax'ı da severim ama ben monitöre önem veren birisiyim. Zaten bu bütçede ne önerilse bir yerden kayıplar veriliyor. Ben sistemdeki bazı donanımlardan kayıp verdim monitörü yücelttim :). Ama bu kayıplarım '' Aman tanrım soldakinde çok iyi donanımlar var birde buna bakın alsanız hemen elinizde kalır cinsten parçalar takmış'' gibi bir yaygara koparmanın manası yok :). Yoksa bende arkadaşın attığı monitörü mantıklı bulmadığımı belirttim, tercihim monitörün iyi olması yönündedir :). Anlaşabiliyorsak ne mutlu.

Ha bu arada konuyu kapatmaya çalışmıyorum hala laboratuvar verisi yada bağımsız kullanıcılar tarafından yapılmış düzgün testlere de kafiyim. Önerdiklerim çok daha kötüyse buyursun arkadaş 4070 alsın kafasının rahatına baksınç
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU konusunda da, MSI A600DN'nin 12v kanalında fazla kayıp var. Sertifika olarak da HV modeli 80+ Bronze.

Adamın bütçesi 4070 almaya yetiyorken siz gidip 4060 Ti aldırıyorsunuz sırf MSI diye.
Hayır sırf MSI diye önerecek olsam monitörüde MSI marka bir şey önerirdim :) Gönlümde DELL'ler vardı ama 8-9k olmuşlar :).

Mantıksız. Sistemden kısıp neden monitöre yatırım yapıyorsun? 4070 sistem alıp attığım monitörü alması çok daha mantıklı olur 33K TL'ye 4060 Ti sistem alınmaz. 4070 içeren sistemler bulunuyor.

Daha ucuz fiyata 4070 içeren sistem attım ya hocam mantıksız bunu almak 4060 Ti sisteme 36k TL paramı verilir.
Doğrudur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı