400-500 TL'ye Güç Kaynağı ve Ekran Kartı tavsiyesi

WalterBishop

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Ben ekran kartımın artık yeterli gelmemesinden dolayı kartımı değiştirmeye karar verdim dolaylı yoldan güç kaynağımın değişmesi gerektiğini düşünüyorum ama emin değilim. Sistemim şu şekilde ;
  • Anakart: Foxconn H55MXV
  • İşlemci: İntel Core i5 650 3.20 GHz
  • Ram: 4 GB DDR3
  • Ekran kartı: Radeon HD 4650

Casper kasaya sahibim güç kaynakları belli. Kasayı açıp baktım 200-240 Watt yazıyordu doğru şeye bakıp bakmadığımdan emin değilim. Düşündüğüm kartlar şu şekilde:
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD6790 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD RadeoN DX11 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - MSI - GTX750 Twin Frozr Gaming GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kart

Güç kaynağı masrafı etmeme şansım var mıdır? Varsa hangi kartla mümkün. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasayı kullanıyoruz. Bendede hd 4650 vardı. Değiştirip hd7850 aldım. O kasadaki güç kaynağı 350 wattlık bir güç kaynağı olduğundan yetmeyecektir.

Teşekkür ederim. GTX 750 için yeterli değil mi, bir fikrin var mı? Birde HD7850 den memnun musun? Crysis AC gibi oyunlarda kaç FPS veriyor iyi ayarlarda? Bilgi verirsen sevinirim.

350 watt GTX 750 içinde yetmez gibi düşünüyorum. Ekran kartı konusunda gtx 750'de alabilirsiniz. GTX 750 biraz daha yeni bir kart ama ikisi birbirine yakın kartlardır. Oyunlara gelirsek AC: 4'ü yüksek ayarlarda oynayabilirsin 30-35 fps civarı. Çözünürlüğün çok yüksek değilse tabii. Crysis 3'te biraz zorlanır bu kart orta ayarlarda oynayabiliyorum.

MSİ TwinFrozr GTX750Tİ öneririm elindeki ekran kartından daha az güç tüketiyor güç kaynağı almana gerek kalmaz.
Elindeki kart HD4650 ve 48 watt max. tüketiyor, GTX750 Tİ 68 watt tüketiyor.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX750 Twin Frozr Gaming GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RS-500 B SER
Bu ikiliyi alın, psu ne marka?
Eğer yetiyorsa GTX750Tİ alın.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX750Ti Twin Frozr Gaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kart

GTX 750Ti=68W
i5 650=73W
Diğer bileşenler de 60W tutsa(ki tutmaz bile) 201 W eder. Yani güç kaynağın kaldırır bence. Ama en kısa zamanda iyi bir güç kaynağı almalısın.

Teşekkürler cevaplar için arkadaşlar. Kasamı açıp baktım 200-240 watt yaziyordu benim anladigim bu fakat arkadaş aynı pcye sahip olduğumuzu ve 350 watt bir güç kaynağı olduğunu soyledi, markasi hakkında şuan fikrim yok. Şuan alıp taksam 20-30 wattlik güç farkı sorun yaratcak mı? Yardım ederseniz sevinirim. Birde GTX750 ile GTX750Ti arasında çok fark var mı. Crysis gibi oyunlarda kaç fps fark yapar, masraf yapmak istemiyorum.

Teşekkürler tavsiyelerin için fakat güç kaynağı masrafı artık yapmak istemiyorum çünkü sizin dediklerinize göre GTX750 için yeterli olacak. Onun için bütçe sınırlı ben değişmeden kart alayım sadece. GTX750 ile GTX750Tİ arasında oyunlarda kaç fps fark olur bilgilendirirseniz sevinirim, saygılar.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bir sitemde bulunmak istiyorum. Kurallar peş peşe yazmayı doğru bulmuyor sanırım fakat söylemeliyim. Mesela ben bu konuda tatmin olmadan konu cevapsız kaldı eminim bunu yaşayan arkadaşlarımda var. Yeni konu açmak da doğru değil. Forumda çok bilgili ve ilgili arkadaşlar var. Bende bundan faydalanmak için buradayım ve acil tavsiyelere ihtiyacım var. Çok konuştum sanırım umarım saygısızlık olarak algılanmaz.

Ben GTX750 veya GTX750Ti ekran kartını takabilir miyim güç kaynağı masraf etmek istemiyorum. Bunu bilen bilgili arkadaşlar eminim var aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler saygılar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı