4000-4500 arası sistem tavsiyesi

Bütçe
4500

hsyngrbz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar, AutoCAD ve Fusion 360 gibi programları çalıştırabilecek, arada oyun da oynaya bileceğim bir PC toplayacağım. Ben biraz araştırma yaptım bu parçaları seçtim, sizinde fikrinizi almak istedim. Önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20201228_031152.jpg
    IMG_20201228_031152.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 60
Arkadaşlar iyi akşamlar, AutoCAD ve Fusion 360 gibi programları çalıştırabilecek, arada oyun da oynaya bileceğim bir PC toplayacağım. Ben biraz araştırma yaptım bu parçaları seçtim, sizinde fikrinizi almak istedim. Önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
Kasa berbat, o fiyata 1050 Ti olmaz.

Pollux 3T-10 | Game Garaj

GTX 1050 ti ekran kartı seçilmeli bu dönemden sonra çünkü hem sizi oyun performansı anlamında memnun etmez hem de eski bir kart onun yerine biraz daha para ekleyip RX 5500 xt veya GTX 1650 super tercih edebilirsiniz.

Makul görünüyor ayırdığınız bütçeye göre. Ryzen 3 3100 ve B450m s2h konfigürasyonu da yapabilirsiniz çoklu çekirdekte biraz daha iyidir i3 10100f e göre. Oyunlarda i3 10100f biraz daha iyi performans veriyor.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bütçemi biraz zorlayıp 1650 süper yapayım. Peki onun dışında başka bir parçayı değiştirmem gerekir mi?

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bütçemi biraz zorlayıp 1650 süper yapayım. Peki onun dışında başka bir parçayı değiştirmem gerekir mi?
Arkadaşların dediği gibi parçaları ayrı ayrı alırsanız daha uyguna denk gelebilir. Bütçeniz kalırsa ileriye dönük yatırım yapabilirsiniz PSU yu ve ram i arttırabilirsiniz ilerde yapabileceğiniz yükseltmeler için.

Geri
Yukarı