4000 TL GTX 970 Sistem 4 yıl yeter mi?

1-Kasa da sessizlik istiyorsan yorumda yazdım sana görmemişsin ama ''Cooler Master 650 Pure'' önerdim bu kasanın üstüne aynı hatta yüksek fiyatta daha sessiz bir kasa yok :D

2-Bellek en dandik mi ? Ciddi misin ? Senin seçtiğin savege ile aralarında ki fark o kadar az ki yok denecek kadar desem yeri vardır. Yani en dandik dersen eğer Savage' de en dandikten hallice olacaktır. Kesinlikle çok alakasız olmuş o yorum :D

3-Ssd yerine Hdd kullanmadım. Ssd + Hdd kullandım fotoğrafa iyi baktığınıza emin misiniz ?

Evet kasayı görmemişim. :D Keşke kasa zalman gibi aşırı yakışıklı olsaymış. Ayrıca büyük kasalardan sıkıldım. :( (Güzellik görecelidir.)

Evet bellek en dandik, kingston'un en dandik belleği demek, belleğin dandik olduğunu ifade etmez sadece kingston'un DDR4 bellekler arasındaki en dandik olanı olduğunu belirtir. :D Oyun bilgisayarında, bellek gecikme değerinin(CL) önemi hakkındaki araştırmalarım sonucu kingston DDR4 bellek ailesindeki en düşük CL değeri olan belleği seçtim.

Yok artık SSD yide görmemişim, özür dilerim!

Hocam ekdeki sistemide alabilirsiniz. artan para ile ekipman desteği yapabilirsiniz.

(Not:mATX anakart iztediğiniz için bios arayüzü kolay bir markanın anakartını tercih ettim ve ramleri istediğiniz gibi CL değeri düşük seçtim fakat ekran kartını MSİ R9 390 LE seçtim galiba Light Edition olarak geçiyor ufak bir overclock ile normal R9 390 serisinin hızına çıkartabilirsiniz sadece çekirdek hızı biraz düşük.) :)

Dosya Ekleri

• upload_2016-4-17_23-45-59.png
    upload_2016-4-17_23-45-59.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 199
Hocam ekdeki sistemide alabilirsiniz. artan para ile ekipman desteği yapabilirsiniz.

(Not:mATX anakart iztediğiniz için bios arayüzü kolay bir markanın anakartını tercih ettim ve ramleri istediğiniz gibi CL değeri düşük seçtim fakat ekran kartını MSİ R9 390 LE seçtim galiba Light Edition olarak geçiyor ufak bir overclock ile normal R9 390 serisinin hızına çıkartabilirsiniz sadece çekirdek hızı biraz düşük.) :)

Emeğin için teşekkür ederim, ekran kartı çok dikkatimi çekti, ama bellek, anakart ve işlemci fail. Ben oc yapmayacağım o yüzden bios la işim yok.
Ben CL12 bellek seçmişim sizde bunu önemseyerek CL14 seçmeniz mantıksız olmuş.
O ekran kartını beğendim, sanırım referans kartın üzerine özel soğutmanın koyulmuş hali yanlışsam düzeltin?

Bide sinerji pahalı geldi bana.

Yorumlar doğrultusunda yeniden düşündüm toplamak istediğim sistemin bu şekilde olmasına karar verdim. Monitör dahil 4.500 TL

Intel Skylake Core i5 6600 3.3GHz 6MB Cache LGA 1151 İşlemci

Asus H170M-PLUS Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB 3.0 mATX Anakart

Kingston Hyperx Savage 8GB 2400MHz DDR4 Ram - HX424C12SB2/8

Asus STRIX R9 390 Gaming 8GB GDDR5 512bit DVI HDMI DP Ekran Kartı (STRIX-R9390-DC3OC-8GD5-GAMING)

Silverstone AR01 12cm Fanlı Intel LGA 1366 / LGA115X / LGA 1151/ LGA775 / LGA 2011 ve FM1 / FM2 / AM2 / AM3 İşlemci Soğutucusu

Kingston HyperX Fury 240GB 500-500MB/s SSD (SHFS37A/240G)

Aerocool DS Cube 2xUSB3.0, 2xUSB2.0 SSD Ready Micro ATX Küp Kasa

Aerocool KCAS Serisi 80+ Bronze 750W Aktif PFC Modüler Güç Kaynağı

ASUS 23

Aerocool Strike X Super Pad Klavye Uyumlu Uzun Oyuncu Mouse Pad

Sapphire R9 390'lar arasında en iyi marka, nitro soğutması efsanedir. Ben olsam kırpılmış bir Msi veya Asus alacağıma Sapphire alırdım, yine de son tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı