4000 TL Laptop Önerisi

Gümrüğe takılmayacağı kesinse sipariş vereyim :D
Gümrüğe takılma olasılığı yüzde kaç ? (Hiç anlamıyorum o mevzulardan )
Hocam yada boşverin onu takılma ihtimalini tam veremem ama yarı yarı diyeyim bilmeyenler için hocam tam bütçe verin sınır bütçeyi ona göre önereyim en iyisi.

Hocam yada boşverin onu takılma ihtimalini tam veremem ama yarı yarı diyeyim bilmeyenler için hocam tam bütçe verin sınır bütçeyi ona göre önereyim en iyisi.
Ben size hızlıca durumu özetliyeyim. Bütün yaz durmadan çalıştım ve daha önceden de PC için para biriktirdim ve sonunda 6000 tl oldu. Doların böyle olacağını hesaba katmadık.Şimdi bu paranın hepsini harcamadan da beni üniversite hayatı boyunca götürebilecek bir bilgisayar arıyorum. Ama iyi bir PC için, mühendisliğin gerekliliklerini yerine rahatça getirebilecek bir PC için paranın hepsini harcayabilirim.
Ben size hızlıca durumu özetliyeyim. Bütün yaz durmadan çalıştım ve daha önceden de PC için para biriktirdim ve sonunda 6000 tl oldu. Doların böyle olacağını hesaba katmadık.Şimdi bu paranın hepsini harcamadan da beni üniversite hayatı boyunca götürebilecek bir bilgisayar arıyorum. Ama iyi bir PC için, mühendisliğin gerekliliklerini yerine rahatça getirebilecek bir PC için paranın hepsini harcayabilirim.
Siz ne derseniz onu yapıcam şuan. :)

9

Ayrıca PC ekranı büyük olursa çok iyi olur.

Son düzenleme:
Bütçemi biraz daha arttırmam halinde daha iyi bir seçenek (çok büyük bir fark ) olur mu ?
Ayrıca SSD ne kadar önemli ? Yani olsa daha iyi olur. Bütçeyi çok arttırır mı ?
alacağın laptopta windows ssd ye kurulu olmasına dikkat et
ssd hız ve okuma değerleri müthiş bir buluştur
kolay gelsin umarım bulmuşsundur

alacağın laptopta windows ssd ye kurulu olmasına dikkat et
ssd hız ve okuma değerleri müthiş bir buluştur
kolay gelsin umarım bulmuşsundur
Üstadım rica etsem bu paranın hakkını en iyi şekilde veren bir PC önerir misiniz ?
Gerekirse 5500 verebilirim(çok fark olacaksa tabi).
Teşekkürler

Arada oyunda oynarım diye belirtmiş. Önerdiğin dizüstü bilgisayarda Entegre grafik var.
İntel HD 620 ile okey gibi oyunları oynayabilir.
Ayriyeten kullanacağı yazılımlar için uygun bir ekran kartı değil. İş için kullanılan yazılımlarda iyi bileşenler istiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı