4000TL bütçe 2K monitör önerisi

IPS monitör için de sıkıntılar var diyorlardı. Tamamen şans işi bence bu ghosting olayı. Sıfır almaya karar verdim.

IPS'lerde evet kusursuz değil. Fakat ghosting kadar rahatsız sorunu yok. IPS glow en meşhur bilineni. O da siyahlarda parlaklık yapıyor. Bu olağan bir şey kabul ediliyor fakat. Ayrıca IPS'lerin tepkime süresi epey kısa. Fast IPS paneller özellikle TN'ler gibi.

IPS'lerde evet kusursuz değil. Fakat ghosting kadar rahatsız sorunu yok. IPS glow en meşhur bilineni. O da siyahlarda parlaklık yapıyor. Bu olağan bir şey kabul ediliyor fakat. Ayrıca IPS'lerin tepkime süresi epey kısa. Fast IPS paneller özellikle TN'ler gibi.

Tepkime süresi overrated. Şu ana kadar hiç yardımcı olduğunu görmedim. Önerebilir misiniz bir 4000 TL'ye monitör. Hatta 4500 4600 de olur.

Tepkime süresi overrated. Şu ana kadar hiç yardımcı olduğunu görmedim. Önerebilir misiniz bir 4000 TL'ye monitör. Hatta 4500 4600 de olur.

Kullandığım monitör bu tavsiye ederim

Hocam sağlam 2K monitörler 5500'den başlıyor biraz bütçey artırmanız lazım. Ya da 1080p almanız. Ekran kartınız nedir?

Kullandığım monitör bu tavsiye ederim
24 inç değil 27 inç arıyorum .

Ben de AOC'un 2K bir monitörü mevcut gayet güzel güvenilirlik anlamında neyi kastettiniz?
hayatımda nerdeyse düzgün monitör kullanmadım .genelde ps3 ps4 ps5 xbox da takıldım. 2 ay önce pc aldım o yüzden markalar ne kadar güvenilir sorunları var mıdır bilemedim.

Hocam sağlam 2K monitörler 5500'den başlıyor biraz bütçey artırmanız lazım. Ya da 1080p almanız. Ekran kartınız nedir?
6700xt .4500 e de güzel 2k monitörler var ama güvenilir mi bilemedim. mesela acer.

Dell SE2723DS 27" 8ms 75Hz (Display+HDMI) Freesync QHD IPS LED Monitör bu nasıl mesela.

Son düzenleme:
24 inç değil 27 inç arıyorum.

Hayatımda neredeyse düzgün monitör kullanmadım. Genelde PS3 PS4 PS5 Xbox'da takıldım. 2 ay önce PC aldım o yüzden markalar ne kadar güvenilir sorunları var mıdır bilemedim.

6700XT. 4500'e de güzel 2K monitörler var ama güvenilir mi bilemedim. Mesela Acer.

Dell SE2723DS 27" 8ms 75Hz (Display+HDMI) Freesync QHD IPS LED Monitör bu nasıl mesela.

Hocam 75 Hz ve 8ms gecikme süresi var. Oyun için uygun değil. Tavsiyem sağlam bir 1080p monitör almanız.

Hocam 75 Hz ve 8ms gecikme süresi var. Oyun için uygun değil. Tavsiyem sağlam bir 1080p monitör almanız.

Reddit'den baktım 8ms ve 75ms 144 Hz'den daha uygunmuş. Çok değmezmiş fiyat farkına. Ve katılıyorum. 60 FPS'den fazlası çok önemli değil. Genelde maximum 80 FPS alacağım zaten 6700XT 144Hz için değil. 144Hz daha çok küçük oyunlar için geçerli onlarda da 144 FPS almasam da olur. bu yüzden ms ve hz çok önemli değil kaliteli oldukdan sonra .

Reddit'den baktım 8ms ve 75ms 144 Hz'den daha uygunmuş. Çok değmezmiş fiyat farkına. Ve katılıyorum. 60 FPS'den fazlası çok önemli değil. Genelde maximum 80 FPS alacağım zaten 6700XT 144Hz için değil. 144Hz daha çok küçük oyunlar için geçerli onlarda da 144 FPS almasam da olur. Bu yüzden ms ve Hz çok önemli değil kaliteli oldukdan sonra.

Hocam ben olsam 1080p 144 Hz alırdım ama sizin kararınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı