4060 sistemden PS5'e geçilir mi?

Normalde kesinlikle bilgisayarı satma derdim ama eşinle PS oynamak istediğini yeri okuyunca yüzümde bir gülümseme oluşdu ve imrendim insanları dinleme eşinle birlikte Minecraft oynayın.

Hayat boyu birbirinize sevgi ve sadakatle bağlı kalmanızı, neşe dolu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi diliyorum ömür boyu, sonsuz mutluluklar.

Öncelikle çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için inşallah herkese nasip olur yani isteyen herkese diyorum. Bu arada beni şu sayfada bir tek siz anlamışsınız sanırım bu yüzden de ayrı mutlu oldum anladığınız için. Çok kararsızım nişanlım PS5 al diyor kendisi de 1660 Ti bir sisteme sahip nasıl olursa evlenince toplarız diyor sana yine. Ben cidden sıkıldım artık ve farklı bir şey yapmak istiyorum Gaming laptop olur PS5 olur sadece başka bir oyun aracına yönelmek istiyorum en kötü sistemi satıp üstüne 10k koyup 2K bir PC de toplayabilirim kararsızım.

Uzun bir süre kullanmayacağım PC falan psikolojik olarak kötü bir dönemden geçiyorum ne almamı önerirsiniz?
Bilgisayarımın bozulduğu bir dönemde PS5 kullanmaya başladım. İlk başlarda güzeldi ama ne oynasam diye düşünüyordum ve her oyun paralıydı neredeyse. İndirimle alırım dediğim her oyunun fiyatının artışını izledim yavaş yavaş. Bir öğrenci olarak asla bir oyun için harcama yapamayacağım miktarlara yavaşça çıktı ve ben hiçbir şey yapamadım. Sevdiğim birkaç oyun performans sorunu olmadan oynanabiliyordu ama bunun için de ekstra ücretini ödemek zorundaydım. 2 ay Fortnite ve NFS oynadıktan sonra bilgisayarımı onarmayı becerdim ve geri döndüm. Şuan PS5 yan odada ve yüzüne bakan bile yok. PC başında yapılabilecek çok fazla şey varken PS5 hevesiniz geçtikten sonra pek de bir işe yaramıyor.

PC'yi satmaya gerek yok bir tane Xbox oyun kolu alıp PC'ye bağlamak en mantıklısı.

Denedim hocam ama maalsesef gelen kol da hasarlı geldi iki defa garantiye yolladım Microsoft şaşırttı beni ve aynı kolu yolladı hevesim öldü kısacası bir tık. Hatta bugün gamepadi zararına sattım.

Bilgisayarımın bozulduğu bir dönemde PS5 kullanmaya başladım. İlk başlarda güzeldi ama ne oynasam diye düşünüyordum ve her oyun paralıydı neredeyse. İndirimle alırım dediğim her oyunun fiyatının artışını izledim yavaş yavaş. Bir öğrenci olarak asla bir oyun için harcama yapamayacağım miktarlara yavaşça çıktı ve ben hiçbir şey yapamadım. Sevdiğim birkaç oyun performans sorunu olmadan oynanabiliyordu ama bunun için de ekstra ücretini ödemek zorundaydım. 2 ay Fortnite ve NFS oynadıktan sonra bilgisayarımı onarmayı becerdim ve geri döndüm. Şu an PS5 yan odada ve yüzüne bakan bile yok. PC başında yapılabilecek çok fazla şey varken PS5 hevesiniz geçtikten sonra pek de bir işe yaramıyor.

Teşekkür ederim yorumlarınız için kesinlikle her biri önemli benim için ama gelen yorumlara bakılırsa cidden PS5 almak mantıksız. O yüzden sistemi satıp bir süre kafamı toplayıp oyun hevesimin geri gelmesini bekleyeceğim. Para biriktirmiş de olurum o zamana kadar. Zaten kasa dışı tüm ekipmanlar duracak.

Bilgisayarımın bozulduğu bir dönemde PS5 kullanmaya başladım. İlk başlarda güzeldi ama ne oynasam diye düşünüyordum ve her oyun paralıydı neredeyse. İndirimle alırım dediğim her oyunun fiyatının artışını izledim yavaş yavaş. Bir öğrenci olarak asla bir oyun için harcama yapamayacağım miktarlara yavaşça çıktı ve ben hiçbir şey yapamadım. Sevdiğim birkaç oyun performans sorunu olmadan oynanabiliyordu ama bunun için de ekstra ücretini ödemek zorundaydım. 2 ay Fortnite ve NFS oynadıktan sonra bilgisayarımı onarmayı becerdim ve geri döndüm. Şu an PS5 yan odada ve yüzüne bakan bile yok. PC başında yapılabilecek çok fazla şey varken PS5 hevesiniz geçtikten sonra pek de bir işe yaramıyor.

Daha önce çok bu durumlara düştüm ara vermek iyi gelecek gibi.

Son düzenleme:
10K bütçeniz varsa
Denedim hocam ama maalsesef gelen kol da hasarlı geldi iki defa garantiye yolladım Microsoft şaşırttı beni ve aynı kolu yolladı hevesim öldü kısacası bir tık. Hatta bugün gamepadi zararına sattım.

Teşekkür ederim yorumlarınız için kesinlikle her biri önemli benim için ama gelen yorumlara bakılırsa cidden PS5 almak mantıksız. O yüzden sistemi satıp bir süre kafamı toplayıp oyun hevesimin geri gelmesini bekleyeceğim. Para biriktirmiş de olurum o zamana kadar. Zaten kasa dışı tüm ekipmanlar duracak.

Daha önce çok bu durumlara düştüm ara vermek iyi gelecek gibi.
Sisteminiz bence çok iyi. Satmaktansa bir süre kabloları söküp bir miktar dinlendirin. Siz de ara vermiş olursunuz. Satarsanız bir tık zararda olacaksınız o yüzden satmamanızı tavsiye ederim.

Hangi tür oyunlardan hoşlanıyorsunuz? TV başında PS5 kullanımı oldukça rahat ve keyifli oluyor. Bütçe sorunum var demişsiniz, PS5 içerisinde PS Plus aboneliği mevcut içeriğine bakın birçok kaliteli oyun vardır. Eğer TV başından rahat bir şekilde hikâyeli oyunlar oynamak isterseniz geçebilirsiniz. Ben de 1,5 sene civarı PC'den oynamaya çalışmıştım hiç rahat gelmemişti ve PlayStation'ın tadını bulamamıştım. PS5'e geçtiğimden beri tonlarca oyun bitirdim ve tekrardan keyifli hâle geldi. Korsan oyun ve Türkçe yamanın eksikliğini hissetmem derseniz mantıklıdır.

10k bütçeniz varsa.

Sisteminiz bence çok iyi. Satmaktansa bir süre kabloları söküp bir miktar dinlendirin. Siz de ara vermiş olursunuz. Satarsanız bir tık zararda olacaksınız o yüzden satmamanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim fakat satacağım zaten kesin hocam biraz da mecburiyet diyelim siz anlayın tabii. İleride elbet dizeriz o kolay iş.

Hangi tür oyunlardan hoşlanıyorsunuz? TV başında PS5 kullanımı oldukça rahat ve keyifli oluyor. Bütçe sorunum var demişsiniz, PS5 içerisinde PS Plus aboneliği mevcut içeriğine bakın birçok kaliteli oyun vardır. Eğer TV başından rahat bir şekilde hikâyeli oyunlar oynamak isterseniz geçebilirsiniz. Ben de 1,5 sene civarı PC'den oynamaya çalışmıştım hiç rahat gelmemişti ve PlayStation'ın tadını bulamamıştım. PS5'e geçtiğimden beri tonlarca oyun bitirdim ve tekrardan keyifli hâle geldi. Korsan oyun ve Türkçe yamanın eksikliğini hissetmem derseniz mantıklıdır.

Teşekkür ederim yorumunuz için düşüneceğim.

Hocam bende biraz grafik takıntısı var 5 ay falan oldu alalı Ultra da oynamak istiyorum AAA oyunların hepsini o açıdan yükseltmek istiyorum aslında.

Diyorum ya 14 sene oldu PC artık sıktı bir tık oyun hevesim ölsün istemiyorum satıp bir şey yapmak istiyorum tekrardan ama farklılık açısından olsun istiyorum.

AAA oyunların hemen hemen hepsini DLSS teknolojisi ile Ultra ayarlarda oynarsınız hocam zaten, kartı zorlamaz bile boşuna para harcamayın derim.

Valorant ya da cs gibi pc e bağımlı(bağımlılık kötüdür hele evliysen) bir oyun oynamıyorsan Ps5 ya da Xbox eşinle sana iyi bir eğlence kaynağı olabilir. Eşle oynanabilen güzel oyunlar mevcut. Fifa, overcook, it takes two... Ara verip ilerde yine alırsın pc yi.

Geri
Yukarı