4060 vs 3060 Ti vs 4060 Ti

Bütçe
10000-15000

FIXINIT

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim i5-11400F ve monitörüm 1080p 144Hz. Aşağıdaki ekran kartlarından birini almayı düşünüyorum sizce en uygun hangisi olur?

4060 - 10bin ₺ civarı.
3060 Ti - 13bin ₺ civarı.
4060 Ti - 15bin ₺ civarı.

Fiyatları Akakçe'den aldım, en ucuz hangi markadan satılıyorsa oradan almayı planlıyorum. Sizce markanın bir önemi var mı yoksa düşündüğüm gibi en ucuzunu mu almalıyım?

Not: İkinci el almayı veya AMD kullanmayı planlamıyorum (zaten kullanıyorum ve memnun değilim) bu seçeneklere yönlendirmeyin.

1710685951464.png

Bu grafiğe bakarsanız bu üçü arasında pek bir fark yok. Ben olsam RTX 4060 alırdım sanırım ama gelecekte 1440p'ye geçmek isterseniz 8 GB VRAM zorlayabilir. Bu arada markanın önemi yok, değişen sadece ekran kartının dış tasarım ve soğutması.

Son düzenleme:
İşlemcim i5-11400F ve monitörüm 1080p 144Hz. Aşağıdaki ekran kartlarından birini almayı düşünüyorum sizce en uygun hangisi olur?

4060 - 10bin ₺ civarı.
3060 Ti - 13bin ₺ civarı.
4060 Ti - 15bin ₺ civarı.

Fiyatları Akakçe'den aldım, en ucuz hangi markadan satılıyorsa oradan almayı planlıyorum. Sizce markanın bir önemi var mı yoksa düşündüğüm gibi en ucuzunu mu almalıyım?

Not: İkinci el almayı veya AMD kullanmayı planlamıyorum (zaten kullanıyorum ve memnun değilim) bu seçeneklere yönlendirmeyin.
Hangi amd kartı kullanıyorsun

Hangi AMD kartı kullanıyorsun.

RX 6500 XT kullanıyorum ancak asıl sorunum performans değil sürücüydü ve de metinde zaten AMD seçeneğine yönlendirilmek istemediğimi belirttim.

Eki Görüntüle 2143463
Bu şablona bakarsanız bu üçü arasında pek bir fark yok. Ben olsam RTX 4060 alırdım sanırım ama gelecekte 1440P'ye geçmek isterseniz 8 GB VRAM zorlayabilir. Bu arada markanın önemi yok, değişen sadece ekran kartının dış tasarım ve soğutması.

Şablon güzelmiş teşekkür ederim. 1440P'ye geçmek gibi bir planım yok şu anda uzun süre 1080P'de kalırım. Markalar hakkındaki bilgilendirmek için de teşekkür ederim o halde istediğim modelin en ucuzunu alırım.

RX 6500 XT kullanıyorum ancak asıl sorunum performans değil sürücüydü ve de metinde zaten AMD seçeneğine yönlendirilmek istemediğimi belirttim.

Şablon güzelmiş teşekkür ederim. 1440P'ye geçmek gibi bir planım yok şu anda uzun süre 1080P'de kalırım. Markalar hakkındaki bilgilendirmek için de teşekkür ederim o halde istediğim modelin en ucuzunu alırım.

Tek önerim marka konusunda MSI Ventus alma onun dışında ne alırsan al he bir de Gigabyte windforge 2060 kullanıcısı olarak soğutmayı beğenmediğim söyleyebilirim. He tabii arada 500+ fark varsa düşünülebilir.

4060 Ti en mantıklı seçenek. Markalar arasındaki farklar çoğunlukla soğutma olarak. 2-3 derece fark için de 2-3 bin lira daha vermeye gerek görmüyorum.

Anladım, çok teşekkürler.

Bence 3060 Ti de olsa alınmaz. 4060 her türlü daha iyidir ve yeni nesil kart daha yeni.

4060 ve 4060 Ti arasında bir tavsiyen var mı peki?

4060 veya 4060 Ti almanı öneririm. Ben olsam 4060 Ti alırdım. DLSS 3 olan oyunlarda fark yaşatır.

Teşekkür ederim, bütçe tabii ki de problem olsa da zaten bütçem bu kartlara uygun olduğundan bu kartları seçenek olarak sunmuştum. O halde 4060 Ti alacağım.

Tek önerim marka konusunda MSI Ventus alma onun dışında ne alırsan al he bir de Gigabyte windforge 2060 kullanıcısı olarak soğutmayı beğenmediğim söyleyebilirim. He tabii arada 500+ fark varsa düşünülebilir.

Aşağıdaki hangi markalar bu açıdan daha kalitelidir?

1710686479078.png

Anladım, çok teşekkürler.

4060 ve 4060 Ti arasında bir tavsiyen var mı peki?

Teşekkür ederim, bütçe tabii ki de problem olsa da zaten bütçem bu kartlara uygun olduğundan bu kartları seçenek olarak sunmuştum. O halde 4060 Ti alacağım.

Aşağıdaki hangi markalar bu açıdan daha kalitelidir?

Eki Görüntüle 2143474

YouTube üzerinden soğutma testlerine bakmak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru bir kaynak olur mu bilmiyorum ama Galax'ya da PNY alırdım ben.

Geri
Yukarı