4500 TL İşlemci ve Anakart Önerisi

Merhabalar,

Maksimum 4500₺ bütçem bulunuyor. Bu bütçeye uygun anakart ve işlemci almak istiyorum. Aklımda işlemci olarak "AMD Ryzen 5 5600X" var. Bunun yanına da aşağıdaki üç seçenekten birisini düşünüyorum.

MSI MPG X570 Gaming Plus
MSI X570-A PRO
MSI MAG B550 TOMAHAWK

Farklı bir işlemci/anakart öneriniz varsa açığım. Şimdiden teşekkürler.
5600x oldukça güçlü bir işlemci ve sanırım diğer parçalarınızda güçlü ancak önerim ram performansınızı etkilemeycek şekilde ucuz bir oc yapmaya izin veren anakart almanız sırf ışığı var diye fazla para vermek iyi olmaz gibi eğer ram'leriniz 3600 mhz üzerinde değilse Gigabyte b450m s2h v2 3600mhz modelini almanızı öneririm.

İltifat ettim ya ciddiye mi aldın.
Şunu da ekleyim ben yine de
B550 Tomahawk R5 5600X hepsinden iyi.
Sizin gibi düşünmeyenlere siz kızgın ifade mi bırakıyorsunuz?

Şunu da ekleyim ben yine de

Sizin gibi düşünmeyenlere siz kızgın ifade mi bırakıyorsunuz?
Kardeşim benim bir sorunum var açılıp kapanıyor PC biliyor musun çözümünü statik elektrik diye düşünüyorum ben.

Wifili ister misin?
Hiç farketmez.
5600x oldukça güçlü bir işlemci ve sanırım diğer parçalarınızda güçlü ancak önerim ram performansınızı etkilemeycek şekilde ucuz bir oc yapmaya izin veren anakart almanız sırf ışığı var diye fazla para vermek iyi olmaz gibi eğer ram'leriniz 3600 mhz üzerinde değilse Gigabyte b450m s2h v2 3600mhz modelini almanızı öneririm.
Ekran kartı olarak RTX3070 tercih ettim ve -doğal olarak- şuanki sistemimle darboğaz yaptı. RAM'ler şimdilik biraz güçsüz fakat yenileyip OC yapmayı planlıyorum. Görsellik pek umrumda değil, tek istediğim sağlam, güvenilir ve hakkını veren bir anakart olması.

Şuanda MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi, Asus ROG STRIX B550-F GAMING ile MSI MAG B550 Tomahawk arasında kaldım.

Hiç farketmez.

Ekran kartı olarak RTX3070 tercih ettim ve -doğal olarak- şuanki sistemimle darboğaz yaptı. RAM'ler şimdilik biraz güçsüz fakat yenileyip OC yapmayı planlıyorum. Görsellik pek umrumda değil, tek istediğim sağlam, güvenilir ve hakkını veren bir anakart olması.

Şuanda MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi, Asus ROG STRIX B550-F GAMING ile MSI MAG B550 Tomahawk arasında kaldım.
O zaman benim önerim MSI MPG B550 Gaming edge olur wifi özelliği fazla kullanılmasa da bir artı olarak kalır

O zaman benim önerim MSI MPG B550 Gaming edge olur wifi özelliği fazla kullanılmasa da bir artı olarak kalır
Hocam Wi-Fi özelliği neden kullanılmasın? Ben kullanıyorum ve çok da memnunum. Önceki sistemde Asus Usb N14 adaptör vardı şimdi bu anakarttaki hız yönünden bariz fark yarattı. Modem ile PC farklı odalarda ve ben kablo çekmek istemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı