4690K Hyper 612 V2 Sıcaklık Değerleri

Dranzer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ZALMAN ZM-STG1 THERMAL MACUN termal macununu sürdüm. 4.2 hızında 1.90 voltaj verdim. Sıcaklıklar normal mi ?
Birde soğutucunun fanı en fazla 1355 hızında çalışıyor. Başka bir fan alıp taksam fan devri artacağı için sıcaklıklar biraz daha düşer mi ?

1.png

Stok hali 3.5 Ghz belirttiğin işlemcinin.
Aşırı bilgim olmamasına rağmen 4.2 Ghz için çok fazla voltaj vermişsin gibi geldi.
K serisi olduğu için 4 Ghz civarına voltajsız bile çıkacağını düşünüyorum.

Bu arada önemli olan fan devri değil. Daha büyük fan daha küçük bir fandan daha yavaş dönerek daha fazla hava akışı sağlayabilir.
Zaten soğutucunun özelliklerine baktığımda hızının 1300+-%10 olduğunu görüyorum yani taş çatlarsa 1425 falan olur hız.
Buda yeterli görülmüş ki bu şekilde ayarlanmış.
Bence senin sorunun voltajda, çok yüksek voltaj verdiğini düşünüyorum.
@BilgisayarKurdu daha iyi yardımcı olacaktır diye düşünüyorum voltaj konusunda.

Arkadaşım kafan mı güzel:) 1,9V verilir mi hiç? Sen yanlış yazdın herhalde, yoksa stok soğutucu ile o işlemcide sıcaklıklar uçuşa geçerdi.
1,31V bile yeterli gelir 4.2GHZ için.

Bence pek normal gibi değil dereceler.
Gerçi fanın CMF si düşükmüş ama yine de yüksek performans beklenecek bir soğutucu.
Soğutucu montajında bir sorun olmuş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
I7 4690K kullanıyorsan hiç de anormal değerler değil. Normalin üzerinde yinede :)
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için i5 olacaktı galiba :)

Arkadaşım kafan mı güzel:) 1,9V verilir mi hiç? Sen yanlış yazdın herhalde, yoksa stok soğutucu ile o işlemcide sıcaklıklar uçuşa geçerdi.
1,31V bile yeterli gelir 4.2GHZ için.

1.9 yazdığımı yeni gördüm. 1.190 vermiştim. Yanlış yazmışım. Şuan 1.170 voltaj da stabil olarak kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı