48 bin TL'ye toplanan RTX 4070 Super sistem nasıldır?

Ekran kartını tam verimle kullanamadığın için canın sıkılacak, yıpranan işlemci olur ayrıca ekran kartı değil. Ekran kartı fazla frame üretecek işlemciye yapabildiğinin üstünde yük binecek, monitörün 1080p olduğu için bu olayın etkisi daha da fazla olacak. Bütçeni aşmak istemiyorsan 7500F'e güzel bir 4060 takıpta hayatına devam edebilirsin :) öyle bir bilgisayarın oynatamayacağı oyun yok piyasada. Eğer iş yapmıyosan render falan çok almıyosan fazlasıyla işini görür.
Şuanlık render yapmayı düşünmüyorum dediğin gibi aslında 7500f, 4060 ti benim için yeterli olabilir 1080p oynadığım için. Sadece oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum, Max ayarlar da. En iyisi galiba, 7500f, 4060 ti sistem önerisi almak olacak. Varsa aklında öneri alabilirim hocam. Anakart, ssd ve psu parçaları ileriye dönük seçilirse iyi olur. Upgrade yapabilirim ilerde.

Şuanlık render yapmayı düşünmüyorum dediğin gibi aslında 7500f, 4060 ti benim için yeterli olabilir 1080p oynadığım için. Sadece oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum, Max ayarlar da. En iyisi galiba, 7500f, 4060 ti sistem önerisi almak olacak. Varsa aklında öneri alabilirim hocam. Anakart, ssd ve psu parçaları ileriye dönük seçilirse iyi olur. Upgrade yapabilirim ilerde.
Upgrade yapınca da pahalı oluyor.

1715728684157.png

Upgrade yapınca da pahalı oluyor.
Hocam o ssd uzun vadede iyi olmaz. Psu hydro gt pro yapınca, ssd kc300 yapınca fiyatlar 47yi buluyor. 4060ti 7500f sistem önerirsen daha iyi olur, işimi görür. Yarın almayı düşünüyorum max 40. Bi sistem topladım atıyorum, @İnancays @Utku Pasa @Jesus Wicked değerlendirir misiniz rica etsem?
Sistem şu;
Sepetiniz, Sinerji - Google Chrome 15.05.2024 16_12_07.png

Son düzenleme:
Hocam o SSD uzun vadede iyi olmaz. PSU Hydro GT Pro yapınca, SSD KC300 yapınca fiyatlar 47'yi buluyor. 4060 Ti 7500F sistem önerirsen daha iyi olur, işimi görür. Yarın almayı düşünüyorum Max 40. bir sistem topladım atıyorum, @İnancays @Utku Pasa @Jesus Wicked değerlendirir misiniz rica etsem?
Sistem şu;
Eki Görüntüle 2196114

Bu sisteme 42K verilmez bence. En azından 4070 olmalı. Önerim
Aşağıdaki gibi ozellestırın. Özellikle çok ıyı bır SSD seçtim.

1715779829776.png

Bu sistemi aşağıdaki gibi yapabilirsin.
Bu sisteme 42K verilmez bence. En azından 4070 olmalı. Önerim
Aşağıdaki gibi ozellestırın. Özellikle çok ıyı bır SSD seçtim.

Eki Görüntüle 2196121
Utku'ya katılıyorum, 1080p'de darboğaz illa ki yapar bu sistem ama ileride işlemciyi yükseltirsen mükemmel olur sistemin. He ama diyosan ki ben bi kere alıcam yükseltmekle uğraşamam, o zaman 4060ti tercih et. Karar senin.

Bu sistemi aşağıdaki gibi yapabilirsin.

Utku'ya katılıyorum, 1080P'de darboğaz illaki yapar bu sistem ama ileride işlemciyi yükseltirsen mükemmel olur sistemin. He ama diyorsan ki ben bir kere alacağım yükseltmekle uğraşamam, o zaman 4060 Ti tercih et. Karar senin.

7500F ile 4070, 1080p de darboğaz yapmaz.

Utku'ya katılıyorum, 1080p'de darboğaz illa ki yapar bu sistem ama ileride işlemciyi yükseltirsen mükemmel olur sistemin. He ama diyosan ki ben bi kere alıcam yükseltmekle uğraşamam, o zaman 4060ti tercih et. Karar senin.
İler de yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Attığım sistem görünüm acısından beyaz oldugu için hos duruyor, 4000d ve digital beyaz sogutma hosuma gitti. Ve sürekli 1080p kullanacağım için 2k düşünmüyorum hiç. 4070 yerinde, 4060ti alsam çok mu kötü olur. Bu arada attığın, BLADE PRO 4060Tİ sistemin özelleştirmesini Umut'un attıyla aynı özelleştirme yap demişsin, yapınca fiyat 42'yi buldu. Yani Umut'un 4070 daha mantıklı oluyor o zaman. Ama dediğim gibi attığım sistem görünüş olarak daha iyi parçaların da kötü oldugunu düşünmüyorum. Sadece o fiyata 4060ti alıyorum 4070 arasında cok mu fark olur 1080p de?

Hocam o ssd uzun vadede iyi olmaz. Psu hydro gt pro yapınca, ssd kc300 yapınca fiyatlar 47yi buluyor. 4060ti 7500f sistem önerirsen daha iyi olur, işimi görür. Yarın almayı düşünüyorum max 40. Bi sistem topladım atıyorum, @İnancays @Utku Pasa @Jesus Wicked değerlendirir misiniz rica etsem?
Sistem şu;
Eki Görüntüle 2196114
Hocam sağdan soldan duyduğun SSD bilgileri ile mis gibi sistemi almamazlık yapma. Attığım sistem iyi. Onu al. Başka önerim yok.

İler de yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Attığım sistem görünüm acısından beyaz oldugu için hos duruyor, 4000d ve digital beyaz sogutma hosuma gitti. Ve sürekli 1080p kullanacağım için 2k düşünmüyorum hiç. 4070 yerinde, 4060ti alsam çok mu kötü olur. Bu arada attığın, BLADE PRO 4060Tİ sistemin özelleştirmesini Umut'un attıyla aynı özelleştirme yap demişsin, yapınca fiyat 42'yi buldu. Yani Umut'un 4070 daha mantıklı oluyor o zaman. Ama dediğim gibi attığım sistem görünüş olarak daha iyi parçaların da kötü oldugunu düşünmüyorum. Sadece o fiyata 4060ti alıyorum 4070 arasında cok mu fark olur 1080p de?
Ben yanlış atmışım onu :D başka konuya atacaktım ctrl+v yapınca buraya eklemişim yazıyı farketmedim. Direkt Utku'nun attığı sistemin mantıklı olduğunu söylediğim mesajı dikkate al sadece. 4060ti ile 4070 arasında baya bir fark oluyor ama bu demek değil ki 4060ti kötü bir kart. 2k'da o sistem cayır cayır çalışır ama 1080p'de ne yapar tam kestiremiyorum. 4070ti super olmadığı için çok fazla yapmayabilir darboğaz ama emin değilim işte.

Geri
Yukarı