4K 60 Hz monitör yeterli mi?

Nd2009

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim şu anda Samsung 4K 60 Hz IPS panel bir monitörüm var ve PS5'imi orada kullanıyorum. PS5'te genelde 120 FPS oyun yok gibi bir şey. Ondan dolayı 4K 60 FPS alabileceğim bir monitör tercih ettim. Şu anda çok iyi olmayan bir laptopum var, onda bir oyunda sabit 30 FPS alabiliyorum yani çok iyi bir şey değil. Şimdi yeni bir canavar PC kasa toplamayı düşünüyorum sorum PC hakkında değil PC'de ben sizce yeni bir monitör mü almalıyım? Yani 120 Hz monitör mü yoksa 4K 60 Hz monitör yeterli mi? Eğer yeni monitör tavsiye ederseniz link atabilir misiniz? Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Benim şu anda Samsung 4K 60 Hz IPS panel bir monitörüm var ve PS5'imi orada kullanıyorum. PS5'te genelde 120 FPS oyun yok gibi bir şey. Ondan dolayı 4K 60 FPS alabileceğim bir monitör tercih ettim. Şu anda çok iyi olmayan bir laptopum var, onda bir oyunda sabit 30 FPS alabiliyorum yani çok iyi bir şey değil. Şimdi yeni bir canavar PC kasa toplamayı düşünüyorum sorum PC hakkında değil PC'de ben sizce yeni bir monitör mü almalıyım? Yani 120 Hz monitör mü yoksa 4K 60 Hz monitör yeterli mi? Eğer yeni monitör tavsiye ederseniz link atabilir misiniz? Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yani kendi fikrim. 120HZ 144HZ 240HZ çok farklı bir şey çok fark var. Ben olsam Satardım. 2k 120 144HZ monitör alırıdm. Hem ps uyumlu Hem Pc

Toplamak istediğin sistemin özelliklerine göre ekran seçimi yapmanız daha mantıklı.

Yani 3070 TI yada 3060 sisteme ben 4K 60fps ekran kullanmazdım, 2K 144Hz 1ms IPS bir ekran alırdım.

Merhaba,
Fps değilde normal hikaye bazlı oyunlar oynuyorsanız bence 120'ye gerek yok . Fakat fps oyunlarında daha yüksek Hz'lere ihtiyaç dura bilirsiniz .

Geri
Yukarı