4K monitörde 1080p video izlemek

Dreams35

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba 4K 43 inc monitorde 1080p video izlemek normal 27 inc 1080p monitorden daha kötü mü yoksa daha iyi mi görüntü verir?

Evet daha kötü görüntü verir.
Piksel sayısı farklılığı var. Biri kendi inç üzerinden görüntüyü sunuyor diğer 43 inç üzerinden downscale ederek görüntü oluşturuyor. Haliyle gökdelenin tepesinden zemine çakılıyorsun.

27inc daha mantikli yani.
Son olarak monitorun cok dibine girmezsek 27incte pikseller rahatsiz edermi 1080 icin genelde 24 inc oneriyorlar ?

Son olarak monitorun cok dibine girmezsek 27incte pikseller rahatsiz eder mi 1080 icin genelde 24 inc oneriyorlar?

1080P'de 24 inç ideal olanı.
Fakat 27 inç'te kullanılmaz diye bir şey yok.
Kaliteli model monitörler de piksel sayarsın efsanesi mümkün değil.
Dibine girersen her inç de pikselleri görürsün. Bu kaçınılmazdır. Uygun mesafeden kullanım sorun yatarmaz. 👍

1080P'de 24 inç ideal olanı.
Fakat 27 inç'te kullanılmaz diye bir şey yok.
Kaliteli model monitörler de piksel sayarsın efsanesi mümkün değil.
Dibine girersen her inç de pikselleri görürsün. Bu kaçınılmazdır. Uygun mesafeden kullanım sorun yatarmaz. 👍
Cok tesekkur ederim

27 inç 1080p kullanıyorum sorunsuz.
Hangi modeli kullaniyorsun hocam ?

Son olarak monitorun cok dibine girmezsek 27incte pikseller rahatsiz eder mi 1080 icin genelde 24 inc oneriyorlar?

4 senedir AOC'un 27 inç 1080p VA panel monitörünü kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamıyorum, görüntüler gayet net ve kaliteli. Fakat daha iyi bir görüntü / renk kalitesi için IPS panel seçmenizde fayda var.

Adamakıllı bir panel kullandığınız sürece 27 inçte 1080p gram rahatsız etmez. 24 inç ile nerdeyse aynı boyutta zaten abartılacak bir farkı yok.

Geri
Yukarı