4K OLED monitör almaya değer mi?

Tiger1

Hectopat
Arkadaşlar şu an Zowie 360 Hertz TN panel monitör kullanıyorum ve sadece rekabetçi oyunlarda takılıyorum. Bunun yanına 1 tane de 4K OLED monitör alıp hikayeli oyunlar için kullanma düşüncem var. Bütçe konusunda sıkıntım yok fakat aldıktan sonra birkaç hikayeli oyun oynayıp hevesimi aldıktan sonra sıkılıp bir daha bu monitörü kullanasım gelmez gibime geliyor. Yani bir tarafım bunun sadece hevesten ibaret olduğunu söylüyor ve beni soğutuyor, diğer tarafım ise görüntüye bayılacaksın ve oyunları zevkle oynayacaksın diyor. Sürekli ikilemdeyim. Bu OLED monitörün görüntü kalitesi beni ne derecede tatmin eder onu da bilmiyorum. Kafam çok karışık. Bir tarafım al diyor bir tarafım alma diyor. Neye göre karar vermeliyim, ne yapmalıyım fikirlerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar şu an Zowie 360 Hertz TN panel monitör kullanıyorum ve sadece rekabetçi oyunlarda takılıyorum. Bunun yanına 1 tane de 4K OLED monitör alıp hikayeli oyunlar için kullanma düşüncem var. Bütçe konusunda sıkıntım yok fakat aldıktan sonra birkaç hikayeli oyun oynayıp hevesimi aldıktan sonra sıkılıp bir daha bu monitörü kullanasım gelmez gibime geliyor. Yani bir tarafım bunun sadece hevesten ibaret olduğunu söylüyor ve beni soğutuyor, diğer tarafım ise görüntüye bayılacaksın ve oyunları zevkle oynayacaksın diyor. Sürekli ikilemdeyim. Bu OLED monitörün görüntü kalitesi beni ne derecede tatmin eder onu da bilmiyorum. Kafam çok karışık. Bir tarafım al diyor bir tarafım alma diyor. Neye göre karar vermeliyim, ne yapmalıyım fikirlerinize ihtiyacım var.

4K QLED almak için önce 4090 veya 4080 ekran kartlı sistemin falan olması lazım. Eğer sistemin o kadar iyi değilse 2K monitörlere bakabilirsin. Veya 4K IPS bir monitör al arda kalan paraya PS5 al oyna :D

Hocam sizi bayağı bayağı tatmin eder TN panelden OLED'e ve 4K ya geçiyorsunuz. RTX4090, RX 7900 XTX, RTX4080 gibi kartlarla müthiş iş çıkarır. Attan inip Ferrari'ye binmek gibi bir şey bu. "Görüntü kalitesi açısından"

Hocam bence her türlü alınmalı sonuç olarak şu an piyasada bir sürü hikayeli oyun var ve çıkmaya da devam edecek. Özellikle GTA VI çıkınca açıkçası ben öyle bir monitörde oynamak isterdim.

Öneri olarak da: LG UltraGear 48GQ900-B alınabilir

4K QLED almak için önce 4090 veya 4080 ekran kartlı sistemin falan olması lazım. Eğer sistemin o kadar iyi değilse 2K monitörlere bakabilirsin. Veya 4K IPS bir monitör al arda kalan paraya PS5 al oyna :D
Hocam konu detayında belirttim zaten. Bütçe konusunda sıkıntım yok. 4090'lı sistem de alacağım. Asıl sorum hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Hocam bitiremeyeceğin kadar hikayeli oyun var piyasada yani bu tür oyunları seviyorsan sıkılmazsın aktif bir şekilde kullanırsın. Ayrıca dizi ve filmleride buradan izleyeceğin için bayağı zevkli olur para derdi yoksa al geç.

Hocam konu detayında belirttim zaten. Bütçe konusunda sıkıntım yok. 4090'lı sistem de alacağım. Asıl sorum hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Qled monitörler fazla pahalı zaten TN panel kullanıyormuşsun kaliteli 4K IPS panel bir monitör al arda kalan paraya da PS5 veya PS5 pro alırsın bence. 4090 olacak olsada sistemde PS5'te bulunan her oyun hala daha bilgisayarda yok. Daha önce konsolun olmadıysa da PS plus ile PS5'te oynayabileceğin tonla PC'de olmayan hikayeli oyun veya PC'de olsa bile PS plus ile para vermek zorunda olmayacağın birsürü oynanır oyun var.

Bende 1 yıldan fazladır OLED monitör değil ama TV var. Görüntü o kadar güzel ki IPS monitörüme bakarken her gün lanet ederek bakıyorum. OLED'in laneti bir kere bulaşırsan diğer tüm ekranlar gözüne çöp gibi geliyor. Sıkılacağınızı da sanmıyorum hatta normal olan OLED görüntüsüymüş diye düşüneceksiniz. Alırsanız Asus OLED alın çok başarılı olduğunu söyleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı