4x2 GB RAM'in yanına 8x1 GB vs 4x2 GB RAM

BatuhanKeskinsoy

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım / Yazılım
Merhaba arkadaşlar sistem güncellemesi için bilgilerinize başvurmak istiyorum öncelikle şunu belirtmeliyim benim için ne kadar az masraf olursa o kadar iyi.

Sistemim bu şekilde;

Anakart: MSI B85-G43 (MS-7816)
CPU: Intel(r) Core(tm) i5-4440 CPU @ 3.10GHz, 3100 MHz (4çekirdek)
RAM: 4x2 Corsair xms3 1333MHz DDR3 8 GB RAM.
GPU: GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
SSD yok

Arma3, PUBG gibi çok yeni olmayan oyunlarda görev yöneticisinden baktığımda RAM'in sürekli %95 üstü kullanımı olduğundan dolayı 16 GB'a yükseltmek istedim.
Sorun şu üstte de yazdığım gibi şu an kullanmış olduğum RAM'in 4x2 olması. RAM alıp sonra SSD almayı düşünüyorum.
Size soracağım şey şu 4x2 1333MHz DDR3 RAM'lerimin yanına 8x1 1333MHz DDR3 RAM mi almalıyım yoksa 4x2 1333MHz DDR3 RAM mi?

Ramlerimin bus hızının düşüklüğünün ve DDR3 olmasın kötü olduğunun farkındayım. DDR4 RAM alma durumum olmadığı için bunlardan birini tercih edeceğim.
Anakartım Quad Channel destekliyor mu bilmiyorum en mantıklısı nedir bu durum için yardımcı olursanız sevinirim.

(Bir de, RAM yükseltmesi yaptığımda sistemim darboğaz yapar mı ?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. 4x4 'e tamamlayacağım. biraz inceledim aynı mhz ve dd3 olarak birçok ram buldum fakat CL(gecikme süresi) benim ramların 9 fakat bulduklarımın 10 veya 11, sadece CL farklı olsa herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı