5+1 ses sistemi tavsiyesi

Volkn

Decapat
Daha fazla  
Dostlar halihazırda bayardır kullandığım 2+1 ses sistemi var fakat sesler artık bozmaya başladı bende daha çok kaliteli müzik keyfi almak istediğim ses sistemlerine yönelmek istedim sizce bu ürün nasıldır alınır mı?

Oyun PCsine bağlı iki kolon var, ayrıca diğer PC m için 2 el Philips marka 5+1 aldım, onun 3 hoparlörü ile subwooferını ve amfisini kullanarak yanına bir de 2 adet Sony 270 Watt (45 rms) oto hoparlörü aldım, marangozdan da 2 adet kabin yaptırdım, sesi çok güzel oldu. Ayrıca senin gösterdiğin 160 Watt, istersen daha güçlü böyle bir sistem de kurabilirsin. Hazır almak her zaman biraz pahalı oluyor. Müzik dinlerken 2 oto hoparlörünü ve subwoofer ı devreye alıyorum, film izlerken de 6 hoparlörü. Biraz uğraşırım dersen daha kaliteli ve bu sistemin yarı fiyatına, en fazla 800 TL'ye bir tane ses sistemi kurabilirsin. Bende ki de Surround uzaktan kumandalı. Tek yapman gereken 2. el sitesinden uygun bir Surround amfisi bulman, yanın da subwoofer olması kaydı ile. Çıkış gücü 45 rms olursa çok daha güzel olur. Benim ki sadece bir öneri, öyle ses sistemlerine o kadar parayı ben vermem. Üstelik Dolby sistemi yok. Toplam rms gücü 80 Watt, 25 Watt bass gücü ve diğer 5 hoparlörlerin gücünün toplamı hepsi 55 Watt rms gücüne sahip. Salon da kullanacaksan bass tatmin etmeyebilir, idare eder mi tabii ki de eder. Odan küçük ise daha iyi ses alırsın. Güçlü bir sistem değil ama bunu belirteyim. Unutuyordum, sadece müzik odaklı dinleyeceksen 5+1 almanın gereği yok, daha güçlü 2+1 sistem alabilirsin. Film izlerken de kullanırım dersen, ama film de ona bir şey diyemem. Watt olarak rms gücüne bakmalısın rms ne kadar yüksek ise sistemin o kadar güçlü demektir. Bangır bangır bir müzik bence zor gibi ama, alçak seste çok kaliteli bir ses alamasan da güzel ses alırsın sanırım. Rms olayını anlattım ki belli ki ses sistemlerinden çok fazla anlamıyorsun, olabilir anlamak zorunda da değilsin. Bu durumdan dolayı bilgilendirmek istedim. 160 Watt yazıyor ama, sürekli o ayar da dinlersen hoparlörlerine ne olur onu bilemem:)

Oyun pcsine bağlı iki kolon var, ayrıca diğer PC m için 2 el Philips marka 5+1 aldım, onun 3 hoparlörü ile subwooferını ve amfisini kullanarak yanına bir de 2 adet Sony 270 Watt (45 rms) oto hoparlörü aldım, marangozdan da 2 adet kabin yaptırdım, sesi çok güzel oldu. Ayrıca senin gösterdiğin 160 Watt, istersen daha güçlü böyle bir sistem de kurabilirsin. Hazır almak her zaman biraz pahalı oluyor. Müzik dinlerken 2 oto hoparlörünü ve subwoofer ı devreye alıyorum, film izlerken de 6 hoparlörü. Biraz uğraşırım dersen daha kaliteli ve bu sistemin yarı fiyatına, en fazla 800 TL'ye bir tane ses sistemi kurabilirsin. Bende ki de Surround uzaktan kumandalı. Tek yapman gereken 2. el sitesinden uygun bir Surround amfisi bulman, yanın da subwoofer olması kaydı ile. Çıkış gücü 45 rms olursa çok daha güzel olur. Benim ki sadece bir öneri, öyle ses sistemlerine o kadar parayı ben vermem. Üstelik Dolby sistemi yok. Toplam rms gücü 80 Watt, 25 Watt bass gücü ve diğer 5 hoparlörlerin gücünün toplamı hepsi 55 Watt rms gücüne sahip. Salon da kullanacaksan bass tatmin etmeyebilir, idare eder mi tabii ki de eder. Odan küçük ise daha iyi ses alırsın. Güçlü bir sistem değil ama bunu belirteyim. Unutuyordum, sadece müzik odaklı dinleyeceksen 5+1 almanın gereği yok, daha güçlü 2+1 sistem alabilirsin. Film izlerken de kullanırım dersen, ama film de ona bir şey diyemem. Watt olarak rms gücüne bakmalısın rms ne kadar yüksek ise sistemin o kadar güçlü demektir. Bangır bangır bir müzik bence zor gibi ama, alçak seste çok kaliteli bir ses alamasan da güzel ses alırsın sanırım. Rms olayını anlattım ki belli ki ses sistemlerinden çok fazla anlamıyorsun, olabilir anlamak zorunda da değilsin. Bu durumdan dolayı bilgilendirmek istedim. 160 Watt yazıyor ama, sürekli o ayar da dinlersen hoparlörlerine ne olur onu bilemem:)

Dostum anladığım kadarıyla 2+1 al daha iyi ses al müzik için diyorsun itiraf edeyim biraz da bangı bangır müzik dinlemek amacım basslara doyduğum şekilde dediğin sistem araba sistemi mi oluyor 2+1 olarak nassı toplarım tam olarak nelere ihtiyacım olur bir yardımcı olur musun?

Dostum anladığım kadarıyla 2+1 al daha iyi ses al müzik için diyorsun itiraf edeyim biraz da bangı bangır müzik dinlemek amacım basslara doyduğum şekilde dediğin sistem araba sistemi mi oluyor 2+1 olarak nassı toplarım tam olarak nelere ihtiyacım olur bir yardımcı olur musun?

Film sinema izlemeyeceksen eğer 2+1 alırsan, senin için daha ekonomik olacak ve daha güçlü olur. Tekrar edeyim bu defa da yok film de izlerim dersen tabii ki 5+1'e bu defa daha fazla ihtiyacın olacak. Film izlerken bu defa 2+1 elbette olur ama 5+1 daha fazla ses detayını sana sunar. Sadece müzik yönünden düşünürsek 2+1 kendim uğraşamam dersen kaliteli hazır 2+1'ler vardır. Kendin yapmak istersen güzel bir 2. el sitesinden 5+1 veya 2+1 çıkışlı subwoofer bulman gerek ve 2 tane de içerisin de twiteerlı olan 16cm araba hoparlörleri satılıyor siteler de. Yani elbette ayrı bir tweeter olsa daha güzel olur ama, ihtiyacını fazlası ile karşılar senin. Kendi içerisin de 16 cm tweeterlı olan hoparlörler var ben öyle kullanıyorum, hem pik değeri 270 Watt, 160 Watt biraz az gelebilir. Alacağın subwoofer yani 2+1 ya da 5+1'in kendi içerisinde bass hoparlörü var. Subwooferin arkasın da ses çıkışları olur o 2 hoparlörü ona takarsan olay biter. Bu arada çıkış değeri hoparlör başına 45 rms olsun, rms değeri çok önemli. 5+1 alırsan ileride ya da bakarsın, kendi yanın da ki hoparlörler hoşuna giderse 2'sini saklayıp 3 tanesini de yanın da kullanman da zarar yok. Film simema işini de böyle halledebilirsin. Eve geçersem akşam çeker resim atarım çıkışlarla alakalı. Özellikle ona benzer bir subwooferlı amfi bulursan çok güzel olur.

Arkadaşlar bayağı bir araştırma sonucu Logitech Z623'ün 5+1 sisteme göre daha iyi bir müzik olarak performans vereceğini öğrendim fakat,

Bu siteden buldum en ucuz olarak güvenilir mi yoksam 2. el piyasası nasıldır ses sistemi alınır mı 2. el olarak?

İkinci el konusunda bir bilgim yok ama Z623 güç olarak Z607'nin içinden geçer o konuda içiniz rahat olsun :) ben geçen yıl Z625'i 900₺'ye Hepsiburada'dan almıştım şimdi fiyatlar uçmuş gitmiş.

Arkadaşlar bayağı bir araştırma sonucu Logitech Z623'ün 5+1 sisteme göre daha iyi bir müzik olarak performans vereceğini öğrendim fakat,

Bu siteden buldum en ucuz olarak güvenilir mi yoksam 2. el piyasası nasıldır ses sistemi alınır mı 2. el olarak?

3, 4 ay önce 180 TL'ye almıştım bu ürünü satışı yoktu şimdi baktım şok oldum 1500TL fiyatı var. Evet güzel görünüyor bahsettiğin sistem, 135 Watt subwoofer gücü var bass olarak çok iyi ama, kırpmışlar biraz uydu hoparlörlerden. 35 Watt gücüne sahip ama, tabii ki kötü değil. Benim sisteme bakarsan resimlere ne demek istediğimi sanırım izah etmiş olurum. Orijinal hoparlörlerin de ses kalitesi güzel ama, o orijinal 2 taneyi çıkartıp onun yerine bu büyük hoparlörleri koyunca ses kalitesi daha da güzel ve keyifli hale geldi. Üstelik senin subwoofer bass hoparlörünün değeri çok yüksek, 135 Watt rms değeri var, bendeki 50 Watt'lık rms çıkışına sahip. Bass olarak çok iyi, yanın da 2 adet uydu hoparlörlerine gelecek olursak, karşılaştırma anlamın da ben de kilerin çıkış güçleri 50Watt sende kiler 35 Watt. Yani şu sisteme 45 veya 50 rmslik bir hoparlör monte etselerdi tadı çok daha güzel olurmuş ama, bu şekil de de kötü değil odanı bayağı bir ses yoğunluğu olarak tatmin eder. Bendeki 50 Watt'lık bass hoparlör yani, subwoofer bile beni fazlasıyla tatmin ediyorsa doyuruyorsa sendeki 135 Watt'lık bass deli eder. Umarım diğer 2 uydu hoparlörler de ses olarak kaliteli bir ses sunar.

Dosya Ekleri

• 20210728_181801_HDR.jpg
    20210728_181801_HDR.jpg
    178,4 KB · Görüntüleme: 173
  • 20210728_181500_HDR.jpg
    20210728_181500_HDR.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 147
  • Screenshot_2021-07-28-18-33-19.png
    Screenshot_2021-07-28-18-33-19.png
    195,9 KB · Görüntüleme: 167
  • 20210728_181826_HDR.jpg
    20210728_181826_HDR.jpg
    192,9 KB · Görüntüleme: 139
  • 20210728_182312_HDR.jpg
    20210728_182312_HDR.jpg
    210,5 KB · Görüntüleme: 129
3, 4 ay önce 180 TL'ye almıştım bu ürünü satışı yoktu şimdi baktım şok oldum 1500TL fiyatı var. Evet güzel görünüyor bahsettiğin sistem, 135 Watt subwoofer gücü var bass olarak çok iyi ama, kırpmışlar biraz uydu hoparlörlerden. 35 Watt gücüne sahip ama, tabii ki kötü değil. Benim sisteme bakarsan resimlere ne demek istediğimi sanırım izah etmiş olurum. Orijinal hoparlörlerin de ses kalitesi güzel ama, o orijinal 2 taneyi çıkartıp onun yerine bu büyük hoparlörleri koyunca ses kalitesi daha da güzel ve keyifli hale geldi. Üstelik senin subwoofer bass hoparlörünün değeri çok yüksek, 135 Watt rms değeri var, bendeki 50 Watt'lık rms çıkışına sahip. Bass olarak çok iyi, yanın da 2 adet uydu hoparlörlerine gelecek olursak, karşılaştırma anlamın da ben de kilerin çıkış güçleri 50Watt sende kiler 35 Watt. Yani şu sisteme 45 veya 50 rmslik bir hoparlör monte etselerdi tadı çok daha güzel olurmuş ama, bu şekil de de kötü değil odanı bayağı bir ses yoğunluğu olarak tatmin eder. Bendeki 50 Watt'lık bass hoparlör yani, subwoofer bile beni fazlasıyla tatmin ediyorsa doyuruyorsa sendeki 135 Watt'lık bass deli eder. Umarım diğer 2 uydu hoparlörler de ses olarak kaliteli bir ses sunar.
Merhaba sen baya iyi anlıyosun belli ki ben de almayı düşünüyorum letgoya da baktım güzel var aam tam anlamıyorum ben hem film ve dizi izliyorum hem de müzik için istiyorum şuan bilgisayar kullanıyorum yakında tv kurdurtacam ama bilgisayardan ve telefondan da bağlanmak istiyorum sana zahmet olmazsa benim için 2.el örnek atar mısın?

Merhaba sen bayağı iyi anlıyosun belli ki ben de almayı düşünüyorum Letgo'ya da baktım güzel var aam tam anlamıyorum ben hem film ve dizi izliyorum hem de müzik için istiyorum şu an bilgisayar kullanıyorum yakında TV kurdurtacağım ama bilgisayardan ve telefondan da bağlanmak istiyorum sana zahmet olmazsa benim için 2.el örnek atar mısın?

2. el olarak yukarı da yazmıştım, size sadece subwoofer yanın da olmak kaydı ile 5 çıkışlı örnekte ki gibi bir amfi gerekiyor. 5 hoparlör ve artı bir tane de yanın da subwoofer olacak bu şekil de setin arkasında yazar çıkış güçleri. Odanız küçük ise mahalleye yayın yapmayacağım diyorsanız 35 veya 45 rms arası yeterli olur. Ama her bir kanal çıkışı 50 rms çıkış gücüne sahip bir sistem gerçekten çok güzel ve idealdir. Hazır almanı önermem sadece amfisini kullanacağız burada. Hazır çok pahalı olur. Zaten benim aldığım çift hoparlör bile bayağı pahallanmış hazır sistem çok pahalı olur. Siz bana linkini atın isterseniz bakayım ben. İki adet sonny marka hoparlör aldım linkini de atayım bakarsınız, o bile 240 TL'ye falan aldım sanırım tam hatırlamıyorum fiyatı katlanmış. Ona rağmen değer ama, sesi güzel. Marangoza kabin yaptırıp taktırırsınız size şu an çift hoparlör ve 1 adet subwoofer yeterli müzik için. Merak etmeyin çift hoparlör de film için kötü değil fena sayılmaz. İleri de ekleme yaparsınız 5 çıkışlı alırsanız. Hazır istiyorsun sanırım sen.

Tweeterli bu hoparlör ekstra tweeter almana da gerek kalmayacak yani tiz sesleri de alacaksın. Bu ikisi ve bir tane subwoofer olacak yanın da bu kesinlikle şart, subwoofer olmazsa basları alamazsın o linkte ki hoparlörler tek başına bas sesleri veremez ama, subwoofer ile canavara dönüşür :) 270 watt 45 RMS güce sahip. Değerlendirmeler de bas olarak iyi değil diyorlar, yahu subwoofer olmazsa tek başına bas elbette güçsüz gelir. Link de tweetersiz demiş birisi ama ona anlam veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı