5.500 TL güzel kameralı telefon önerisi

ATADAMTR

Centipat
Merhabalar şu anda iPhone 6 telefonum var, artık eskidiğini düşünüyorum. Kamerası güzel çeken (iPhone kamerası gibi) telefon arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bütçem 5.500 TL bütçem var. Android veya iOS fark etmez.

Iphone 6 ile SE 2020 modelini nasıl aynı telefonumla aynı dersin. Her açıdan SE 2020 çok daha iyi normal olarak.

4300 TL fiyatına S10e var, kamera olarak çok iyi bir cihaz, bunu öneririm. Batarya tarafında iyi değil yalnız.

Özelliklerine baktım da o fiyata değmez. Şu anki telefonumla aynı sayılır :)
Şuan SE v1 bile iphone 6’dan daha güçlü ve hala ios güncellemesi alıyor (ios 13 son sürüm desteği sanırım). Aralarında devasa bir performans farkı var. Zamanında se 1 ile 6s aynı donanım iken şuan tam olmasa da iphone 11 modelleri ile se 2 aynı donanımları kullanıyor. İphone 6’ya göre bluetooth versiyonu ( iphone 6 v4.2 / iphone se 2 ise v5), iphone 6’da olmayan su geçirmezlik, iphone 6’dan daha iyi olan ekran p3 renk yelpazesi, daha uzun pil ömrü, daha iyi video ve fotoğraf kalitesi, daha yüksek ekran parlaklığı, daha yüksek hızları destekleyen şebeke anteni, iphone 6’da olmayan ve hoparlörden çıkan sesi çevreselleştiren dolby vision ve ekran için hdr10, 18w hızlı şarj desteği ve şuan ülkemizde olmasa da e-sim desteği ( yakında ülkemizde aktif olması bekleniyor. Ayrıca İphone 6 1 gb ram iken iphone 11 serisi 4 gb ram, iphone se ise 3 gb ram (iphone xr’da 3 gb ram), 11’in ana kamerası se’nin tek kamerası ile aynı. İphone 8’den daha güçlü bir cihaz iphone 6 ile nasıl aynı olsun dostum. Yanlış hatırlamıyorsam parmak izi okuyucu bile 2. Nesil ama 6’da 1.nesil. Eğer ekran boyutunuzdan memnunsanız minimum 5 yıl daha güncelleme alacak bir cihaza geçmek daha mantıklı hem ekosistemden kopmazsınız hem de iphone’dan iphone’a geçiş çok basit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı