5 GHz gözüküyor fakat 2.4 GHz gözükmüyor

ObitR3

Hectopat
Önceden tam tersiydi fakat 5 GHz bağlanmak için bir video izlemiştim bu işlemi yapınca da bu sefer 2.4 GHz gitti.
Benim için sıkıntı yoktu yaklaşık 5-6 aydır 5 GHz'de kullanıyorum fakat sistemi modeme biraz uzak bir yere taşıdığımdan dolayı yavaşladı. 2.4 GHz'ye geçersem belki düzelir diyordum.
Fakat yaptığım işlemi hiç hatırlamıyorum izlediğim videoyu da tekrar bulamadım. Ben bu işlem için ne yapmış olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.4 ghz geçseniz bile eskisine kıyasla indirme hızınız daha yavaş olacak. Ayrıca 5G 2.4G ayarlarına modemin arayüzüne erişerek açıp kapatabilirsiniz.

2.4 GHz geçseniz bile eskisine kıyasla indirme hızınız daha yavaş olacak. Ayrıca 5G 2.4G ayarlarına modemin arayüzüne erişerek açıp kapatabilirsiniz.

Modeme yakın olunca 5GHz uzak olunca 2.4 GHz daha iyi diye biliyorum hocam ve yazdığım gibi modeme uzak bir konumdayım o yüzden daha iyi olmaz mı? Modemin ara yüzüne de erişmemiştim farklı bir işlemdi Aygıt Yöneticisi'nden bir şeyler yapmış olabilirim az biraz hatırlıyorum aylar oldu.

2.4 GHz geçseniz bile eskisine kıyasla indirme hızınız daha yavaş olacak. Ayrıca 5G 2.4G ayarlarına modemin arayüzüne erişerek açıp kapatabilirsiniz.

Modeme yakın olunca 5GHz uzak olunca 2.4 GHz daha iyi diye biliyorum hocam ve yazdığım gibi modeme uzak bir konumdayım o yüzden daha iyi olmaz mı? Modemin ara yüzüne de erişmemiştim farklı bir işlemdi Aygıt Yöneticisi'nden bir şeyler yapmış olabilirim az biraz hatırlıyorum aylar oldu.

5GHz hızlıdır fakat mesafe olarak kötüdür.
2.4GHz yavaştır fakat mesafe olarak iyidir.
Bu da değişken bir kullanım sunuyor, 2.4GHz'yi açmak için modem arayüzünden açabilirsiniz arkadaşın dediği gibi.

5GHz hızlıdır fakat mesafe olarak kötüdür.
2.4GHz yavaştır fakat mesafe olarak iyidir.
Bu da değişken bir kullanım sunuyor, 2.4GHz'yi açmak için modem arayüzünden açabilirsiniz arkadaşın dediği gibi.

Hocam yaptığım işlem sanırım Aygıt Yöneticisi üzerinden falandı modem arayüzüne vesaire hiç girmemiştim. Ben ne yapmış olabilirim ?

Hocam yaptığım işlem sanırım Aygıt Yöneticisi üzerinden falandı modem arayüzüne vesaire hiç girmemiştim. Ben ne yapmış olabilirim ?
tabi eğer yanlış hatırlamıyorsam

Telefonda 5 gözüküyorsa eğer aygıt yöneticisine gel ağ bağdaştırıcılarına gel ekran görüntüsü at.
1715345508366.png

Hocam tarayıcınıza giriyorsunuz 192.168.1.1 yazıyorsunuz (bazı modemlerde değişik olabilir) ordan modem arayüzünüze giriş yapıyorsunuz

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-10 155102.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-10 155102.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2024-05-10 155114.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-10 155114.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-05-10 155133.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-10 155133.png
    48 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri