5 gün devamsızlığı geçince belge alamama durumu devam ediyor mu?

musta324_1

Femtopat
Daha fazla  
Bu olay yürürlükten kalkmış diye okudum ama öğretmenler hala olduğunu, sistemin takdir vermeyeceğini söylüyorlar. Hangisi doğru?

Bu olay yürürlükten kalkmış diye okudum ama öğretmenler hala olduğunu, sistemin takdir vermeyeceğini söylüyorlar. Hangisi doğru?

Öyle bir şey yok hocam içiniz rahat olsun bu dönem 5.5 gün devamsızlığım vardı belgemi aldım paşalar gibi gezdim :) hocalar devamsızlık yapmıyasınız diye öyle diyorlar.

Hala devam edıyor bu uygulama özürsüz devamsızlıgının 5 gunden fazlaysa belge alamıyorsunuz.

Yönetmelikte yazmıyor ki, yanlış haber ve dayanağı da yok.

Aynen yazıyorum buraya.

MADDE 49- Aynı Yönetmeliğin 160 ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Peki neydi bu 160. madde?

MADDE 160-
(1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522)
Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;
a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Resmi gazetede yayınlan bilgiyle kaldırıldığı açık bir şekilde yazıyor.

Lütfen dayanağı olmayan haberlere inanmayın.

Geri
Yukarı