5. Nesil i5 İşlemciler Beklenmeli mi?

rampage12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni anakart ve işlemci almak istiyorum. Aklımda i5 4460 işlemci ve MSI H97 Anakart var. Ama 5.nesil bayağıdır. Duyuruluyor eli kulağındadır diye düşünüyorum:) Acaba bekleyip i5 5. nesil bir işlemci mi alsam yada 5 neslin gelmesiyle 4.nesilin ucuzlayacağına inanıp 4690k'ya mı yürüsem. Yoksa hiç beklemeyip 4460 mı alsam. Yorumlarınızı bekliyorum.

Haberiniz var mı bilmiyorum ama elektrik elektroniğe güzel bir vergi artışı yolda. Yani fiyatlar düşmek bir yana aksine çok ta güzel zamlanacak. İ5 4460'ta işinizi görecektir. Zaten İntel'de pekte seriler arasında fark yok. Yeni nesil'de aynı üretim bandından çıkacaktır. Yani Lga 1150 ve 22nm olacaktır. Sadece Ghz ve Cache'lerde oynama yapıp (allayıp pullayıp) piyasaya süreceklerini tahmin ediyorum. Ivy Bridge'te daha ne olacağı belirsiz. En iyisi siz güzel bir işlemci alın şimdiden.

İntel Broadwell masaüstü işlemcileri atlayıp 2016 başında 6. nesil Skylake ile devam edecek diye biliyorum.
Dolar yüksek ve ne olacağı da belirsiz. Elektronik ürünlere de zam yolda.
Bence 4. nesil alınabilir.

h97 gaming 3 & i5 4460 aldım yakın bir süre önce kullanıyorum gta 5 gibi oyunları çok rahat oynuyorum 750ti ile. Siz bilirsiniz. 4.Nesil alınabilir halen.

Merhaba biraz konu ile alakasız olacak fakat bir soru sormak istiyorum? İ5 4460 ile İ5 4690 arasında oyunlarda çok fark eder mi? Çok özür diliyorum konuya atladığım için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı