50-60 bin liraya C sınıfı araba tavsiyesi

Kardeşim ile ortaklaşa kullandığımız 2012 Focus'umuz var. İl değiştireceğim için arabayı tamamen ona bırakıyorum. Bu sebeple araba almam gerek. Şu ana kadar 3 tane araba buldum. 3'ü de diri duruyor ve 3 bin lirayı aşan hasar kayıtları yok.

-Volvo s40 Prime. 130 bin km'de, 1.6 dizel ve 2009 model. 55 bin liraya bırakıyor.
-CitroenC-Elysée Exclusive, 1.6 dizel. 98 bin km'de. 55 bin TL
-Fluence joy, 1,5 dizel, 134 bin km'de 56 bin lira.

Arabayı uzun yolda kullanacağım. Günlük olarak şehir içinde de kullanacağım. Artık toplu taşımadan bıktım. Mazot fiyatları korkusunu da aştım. Battı balık yan gider (yine de mazotu koklasa iyi olur) :) Tavsiye edeceğiniz başka araçlar varsa onları da yazabilirsiniz. Otomatik/manuel fark etmez. Ancak en büyük şartım dizel olsun. Uzun yola gitsin. Kız arkadaşımla birlikte şehirlerarası yol gittiğimizde koli koli yükümüzü bagajına atabilelim, yeter. Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar. 2015 yılında sıfır wv polo aldım tabi o zaman arabalar ucuzdu 43 bine aldığım araç şimdi sıfırı 100k yı geçti fiyat olarak ancak araç almadan önce çok detaylı bir excell tablosu hazırladım.

Bu excell tablosunda araçların sıfır fiyatları hem benzin hem dizel. yıllık bakım masrafları yıllık tahmini yakıt tüketimleri ve konfor fiyat performansı üst üste koyunca belki bazılarına garip gelebilir ama

1.2 benzinli tsi polo ve 1.5 dci dizel duster kaldı.

Öneride bulunmadan önce nedenlerini söylemek istiyorum.
Volvo araçların parçaları benzer rakiplerine göre daha pahalı ve satış adetleri düşük olduğundan parçaları bulmakta daha zor. Ayrıca aracın bakımlarıda yine benzer rakiplerine göre daha pahalı.
Citroen ve Pejo bana bir türlü hissiyat vermeyen arabalar yeni 2008 3008 5008 serilerini hariç tutuyorum.

Fluence ise türkiye de en fazla satmış filo araçlarından biri. 1.5 Dizel motor kendini kanıtlamış bir çok farklı markada (mercedes dahil) kullanılmış az yakan seri güçlü bir motor ki duster'ın finale kalmasının sebeplerinden biri de buydu. Motoru iyi (polo nun benzinlisinin de az yakıp iyi kaçması da bu sebeple)

Volvo daha konforlu olabilir ancak uzun dönemde satması daha zor ve masrafları ağır olacak. Fluence ve citroen in modelini yazmamışsın ama muhtemelen volvo dan daha yeni araçlar.

Ben olsam 2. elde şuan ya yazdığın gibi fluence yada yine 1.5 dizel duster bakardım. Duster'a konforsuz diyenler olacaktır o fiyata o performans diyorum bende. İçine sonradan daha iyi bir ses sistemi ve multimedya takarsanız çokta güzel araçtır kendisi.

Selamlar. 2015 yılında sıfır wv polo aldım tabi o zaman arabalar ucuzdu 43 bine aldığım araç şimdi sıfırı 100k yı geçti fiyat olarak ancak araç almadan önce çok detaylı bir excell tablosu hazırladım.

Bu excell tablosunda araçların sıfır fiyatları hem benzin hem dizel. yıllık bakım masrafları yıllık tahmini yakıt tüketimleri ve konfor fiyat performansı üst üste koyunca belki bazılarına garip gelebilir ama

1.2 benzinli tsi polo ve 1.5 dci dizel duster kaldı.

Öneride bulunmadan önce nedenlerini söylemek istiyorum.
Volvo araçların parçaları benzer rakiplerine göre daha pahalı ve satış adetleri düşük olduğundan parçaları bulmakta daha zor. Ayrıca aracın bakımlarıda yine benzer rakiplerine göre daha pahalı.
Citroen ve Pejo bana bir türlü hissiyat vermeyen arabalar yeni 2008 3008 5008 serilerini hariç tutuyorum.

Fluence ise türkiye de en fazla satmış filo araçlarından biri. 1.5 Dizel motor kendini kanıtlamış bir çok farklı markada (mercedes dahil) kullanılmış az yakan seri güçlü bir motor ki duster'ın finale kalmasının sebeplerinden biri de buydu. Motoru iyi (polo nun benzinlisinin de az yakıp iyi kaçması da bu sebeple)

Volvo daha konforlu olabilir ancak uzun dönemde satması daha zor ve masrafları ağır olacak. Fluence ve citroen in modelini yazmamışsın ama muhtemelen volvo dan daha yeni araçlar.

Ben olsam 2. elde şuan ya yazdığın gibi fluence yada yine 1.5 dizel duster bakardım. Duster'a konforsuz diyenler olacaktır o fiyata o performans diyorum bende. İçine sonradan daha iyi bir ses sistemi ve multimedya takarsanız çokta güzel araçtır kendisi.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Fluence ve Citroën 2014 model.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı