50 bin TL 4070 Ti ya da 4070 Super sistem önerisi

mimar.mek

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, en son 16 yıl önce pc toplamış, onun haricinde hep dizüstü kullanmış bu abinize yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mimarım, çizim, render ve vakit kaldıkça hikayeli oyun oynarım. Araştırmalarım ve bütçem sonucu 4070 Süper veya 4070 Ti kartlarından birini almaya karar verdim sorularımı şöyle sıralayayım;

Galax vb. markalar ile asus arasında 8-9 bin TL ye varan farklar var. Bu farkların illa bi sebebi vardır da mesela Galax 4070 Ti almaktansa daha bi alt modeli Asustan almak daha mı doğru olur?

2 ve 3 fan olayı da fiyat farkı oluşturuyor. Çoğu yerde ısı, ses vs. hariç fark oluşturmaz diyorlar. Sessiz olması benim için önemli 3 fan mı tercih edeyim.

Soğutma işinde ise sıvı soğutucu yerine iyi bir soğutma için ne önerirsiniz? İşlemciyi kutusuz alıp harici fan almak daha mı iyi olur.

Son olarak 4070 Ti aldığımı farz edersek ona en uygun dâhili grafik kartlı işlemci ve wifi alıcılı anakart önerileriniz neler. (Kasa için 50 bin civarı bütçem var, hazır sistem önerilerine de açığım)

Şimdiden çok teşekkürler.

Bu sisteme bakabilirsiniz. 4070 Ti SUPER ile geliyor 4080'e yakin performans veren bir kart ve 16GB VRAM'le gelmesi de cabasi. Ozellestirme kismindan anakarti ozellestirebilirsiniz, islemciyi de dahili grafik birimi istediginiz icin Ryzen 7600 yapabilirsiniz. Butceyi biraz asiyor bu haliyle ama 4070 Ti S icin deger mi derseniz deger bence.

Islemci icin bu sogutucu gayet yeterli olur.

Bu sisteme bakabilirsiniz. 4070 Ti SUPER ile geliyor 4080'e yakin performans veren bir kart ve 16GB VRAM'le gelmesi de cabasi. Ozellestirme kismindan anakarti ozellestirebilirsiniz, islemciyi de dahili grafik birimi istediginiz icin Ryzen 7600 yapabilirsiniz. Butceyi biraz asiyor bu haliyle ama 4070 Ti S icin deger mi derseniz deger bence.

Islemci icin bu sogutucu gayet yeterli olur.

Teşekkürler, dikkate alıcam bunu

ben bu sistemi düşünüyorum belki ilginizi çeker

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    150,5 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı