50 bin TL'ye laptop önerileri

Shinya Kogami

Hectopat
Merhaba, 50bin TL bütçe ile bu modeli buldum. Monster hakkında olumsuz kullanıcı deneyimleri sebebiyle Monster almaya sıcak bakmıyorum ama i7 13700 ve 32 GB bellek olması ilgimi çekiyor. Ayrıca 17.3 inç olması da benim için bir artı. Bu bütçede daha iyi model önerileriniz var mı? Önem sırasına göre CPU daha sonra GPU düşünüyorum. Bellek olarak 32 GB olsa iyi olur ama daha düşük bellek olursa da en azından tek mödül olsun kendim 16 GB daha alır eklerim diye düşünüyorum. Kullandığım uygulamalar önem sırasına göre;

Blender.
Maya.
Houdini.
Clarisse ifx.
Substance painter, designer, SA:MP'ler
Marmoset toolbag.
Unreal Engine ve Unity.

Oyun oynamak önceliğim değil hangi ayarda açarsa açsın benim için sorun değil.
Önerilerinizi bekliyorum.

Bahsettiğim Monster;

Hocam bir yanda 4070 bir yanda 3060, 4070 olanı alın geçin.

Aynı modeli kullanıyorum gerçekten iyi. Ama LoL'de aşırı FPS kayıplarım var hiçbir driver kuramadığım için sanırım.

Windows 11 ve sürücüleri kur ve laptopu yatakta falan kullanma altında destek olsun bak o zaman sen FPS düşmesi yaşıyor musun?

Ben daha mantıklı bir şey söyleyim. Bence laptoptan vazgeçip sağlam bir masaüstü toplayın. Mini ATX taşıması kolay bir sistem de olabilir. Madem modelleme gibi ağır işlerde kullanılacak bence gereksiz olur. Zaten laptop kasası dar hepsi de ısınınca fan açıyor. Ömürü kısa olur. Ya da güç ve verimliliği kuvvetli MacBook alınabilir.

Geri
Yukarı