50 Mbps internet 25 Mbps veriyor

e.ş.19

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi akşamlar. İnternetimi kısa süre önce internet hızımı 35 Mbps'e yükselmiştim, o zaman 35 stabil veriyordu kimse bağlı değilken, ondan kısa bir süre sonra 50 Mbps hıza yükselttim ama 1 haftadır 25'i zor geçiyor (kimse bağlı değil). Bunun sebebi ne olabilir? Evden çözebilir miyim, yoksa Türk Telekom'u mu aramam gerecek?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220728-231210_Trk Telekom.jpg
    Screenshot_20220728-231210_Trk Telekom.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, herkese iyi akşamlar. İnternetimi kısa süre önce internet hızımı 35 Mbps'e yükselmiştim, o zaman 35 stabil veriyordu kimse bağlı değilken, ondan kısa bir süre sonra 50 Mbps hıza yükselttim ama 1 haftadır 25'i zor geçiyor (kimse bağlı değil). Bunun sebebi ne olabilir? Evden çözebilir miyim, yoksa Türk Telekom'u mu aramam gerecek?

Ethernet kablosu öneririm eğer kullanmıyorsanız. Aradaki mesafeden internet çekim sinyali düşüyor.

Modem arayüzündeki DSL istatisliklerini eklemeniz gerekli.

VDSL ise verir çok normaldir çözümü yok. Ben kendi evimde 83 Mbps VDSL den 20 zor alıyorum. En sağlamı fiber altyapı maalesef

Taahütünde saat kısıtlaması olabilir. Örneğin: Saat 01.00'dan 06.00'a kadar benim eski taahütüm öyleydi.
Onun haricinde modemi sıfırlarsan gözle görülebilir bir fark yaşayabilirsin ama şifre filan eski haline dönüyor tamamiyle fabrika ayarlarına dönüyor.
Modemi kapalı tutup 3-5 dk beklemeni tavsiye ederim aynı sorunu bende yaşıyorum Türk Telekom'un verdiği eski bi modemi kullanıyorum.
Ama yine de müşteri hizmetlerini aramakta fayda var.

İlk önce alt yapınız 50Mbps destekliyor mu? Onu öğrenelim.
Sonucunuzu paylaşınız.
Modem DSL bilgilerinizi de ekleyiniz.

@Burak_2 CAT 7 Ethernet kablosu kullanıyorum hocam.

@zeki1981 ona nereden ulaşabilirim hocam IP adresi gibi bir şey vardı oradan mı bakacağız Google'a yazıyorduk modem ve internetle ilgili şeyler çıkıyordu.

@zeki1981 ona nereden ulaşabilirim hocam IP adresi gibi bir şey vardı oradan mı bakacağız Google'a yazıyorduk modem ve internetle ilgili şeyler çıkıyordu.

@xCCessaRRx ama bu çok saçma neden 50 Mbps için para ödüyorum o zaman.

@Alfa Prime altyapım maximum 82 Mbps destekliyor 3 4 farklı yerden bakmıştım hepsinde sonuç aynı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı