50 megabit paket 15 megabit veriyor

TheMasterDog

Hectopat
Altyapı 58 megabite kadar destekliyor. Dün paket yükselttim 50 megabite. Dün 25-30-40 arası alırken bugün 15'i bile geçmiyor Speedtest'te hız. Modem arayüzünden ayarlamam gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2023-06-24_111942575.png
    resim_2023-06-24_111942575.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 54
İss ile görüşmeniz gerekiyor.

İnternet paketiniz 75 ve üzeri ise bu şekilde droplar olacaktır. Maksimum alabileceğiniz hız eğer 58Mbps ise paketiniz 50Mbps olmalı. Ki 58Mbps ise bence 50Mbps bile sağlıklı şekilde desteklemeyebilir. SNR Margin değeriniz sabit olmalı. Şu an için paylaştığınız ekranda 38Mbps görünüyor maksimum alabileceğiniz download hızınız. Kablolarda problem olabilir, ya da modemin kendisinde. İlk önce farklı bir modem ile deneyin, daha sonra iç hat kabloları farklı kablolarla deneyin. Bir işe yaramazsa ankastre kutusundan eve gelen kablo sıkıntılı olabilir, bundan dolayı eve teknik ekip çağırmanız gerekir.

Bu siteden doğru şekilde altyapı sorgulama yapıp ekran görüntüsü paylaşır mısın.

İnternet paketiniz 75 ve üzeri ise bu şekilde droplar olacaktır. Maksimum alabileceğiniz hız eğer 58Mbps ise paketiniz 50Mbps olmalı. Ki 58Mpbs ise bence 50Mbps bile sağlıklı şekilde desteklemeyebilir. SNR Margin değeriniz sabit olmalı. Şu an için paylaştığınız ekranda 38Mbps görünüyor maksimum alabileceğiniz download hızınız. Kablolarda problem olabilir, ya da modemin kendisinde. İlk önce farklı bir modem ile deneyin, daha sonra iç hat kabloları farklı kablolarla deneyin. Bir işe yaramazsa ankastre kutusundan eve gelen kablo sıkıntılı olabilir, bundan dolayı eve teknik ekip çağırmanız gerekir.

Bu siteden doğru şekilde altyapı sorgulama yapıp ekran görüntüsü paylaşır mısın.

Müşteri hizmetleriyle konuştum paket yükseltirken. Altyapınız 58 destekliyor paketinizi 50 yapalım dediler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230624_113206_Chrome.jpg
    Screenshot_20230624_113206_Chrome.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 42
Kabloda veya modemde sorun olabilir belki o zaman arkadaşın dediği gibi.

Dün 35 alırken bugün 12'yi bile geçmemesinin sebebi ne olabilir ki? Aynı şekil upload bile 7'den 3'e düşmüş. Birazdan farklı bir yere takacağım modemi. Bide böyle deneyelim.

Dün 35 alırken bugün 12'yi bile geçmemesinin sebebi ne olabilir ki? Aynı şekil upload bile 7'den 3'e düşmüş. Birazdan farklı bir yere takacağım modemi. Bir de böyle deneyelim.

Hiçbir şey değişmedi. Umarım zamanla düzelir.

Müşteri hizmetleriyle konuştum paket yükseltirken. Altyapınız 58 destekliyor paketinizi 50 yapalım dediler.
Evet 50Mbps yapın her zaman paket hızınız öyle olsun. Bundan dolayı olabilir. Yüksek paket ise sinyal o hıza göre gelir modeme, alt yapı kaldıramadığı içinde drop olur, ve sinyal değeri sürekli değişir, CRC hataları çoğalır, kopmalar olur vbvb...O yüzden 50Mbps sabitleyin paketi bence.

Evet 50Mbps yapın her zaman paket hızınız öyle olsun. Bundan dolayı olabilir. Yüksek paket ise sinyal o hıza göre gelir modeme, altyapı kaldıramadığı içinde drop olur, ve sinyal değeri sürekli değişir, CRC hataları çoğalır, kopmalar olur vbvb...o yüzden 50Mbps sabitleyin paketi bence.

50'ye sabit şu anda hocam. Dünde öyleydi fakat dün 40 alırken bugün 15 alıyorum sanki hiç paketi yükseltmemişim gibi. Bugün bir daha arayacağım.

50'ye sabit şu anda hocam. Dünde öyleydi fakat dün 40 alırken bugün 15 alıyorum sanki hiç paketi yükseltmemişim gibi. Bugün bir daha arayacağım.
Dostum paketin 50Mbps ise müşteri hizmetleri neden sana şöyle bir şey dedi; "Altyapınız 58 destekliyor paketinizi 50 yapalım dediler."

Bu arada paketin aslında yüksek olsa bile modeme gelen maksimum sinyalin değerini bozmaz, sadece modemde kullanılan sinyal tutarsız olur. Sanırım senin problemin ev içinde ki kablolar, modem, ya da dışarıdan gelen kablo ile alakalı.

Dostum paketin 50Mbps ise müşteri hizmetleri neden sana şöyle bir şey dedi; "altyapınız 58 destekliyor paketinizi 50 yapalım dediler."

Yanlış anlaşılma olmuş. Dün 16 ydı yükseltmek için aradığımda altyapınız 58 megabit veriyor paketinizi 50 yapalım dediler. İşten çıktıktan sonra bir daha arayıp konuşacağım. Altyapı daha 3 gün önce ADSL'den VDSL'ye geçmişti.

Geri
Yukarı