500.000 TL araba önerisi

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle gerçekten daha önceden tecrübesi olan, araç konusunda bilgili arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Önceki araçlarım Fiat linea ve Renault Clio 4 1.5 dCi idi.

Yakıt tüketimi/kronik sorunlar/usta bulunabilirliği/bakım masrafları gibi konularda uzun uzun düşündükten sonra aşağıdaki 3 araç arasında kaldım. Farklı fikirleriniz var ise paylaşırsanız sevinirim.

Hyundai Accent blue 1.6 CRDI dct şanzıman.
Renault fluence 1.5 dCi edc şanzıman.
Honda Civic i-VTEC (FD6 kasa) tork konventörlü otomatik şanzıman.

Öncelikle otomatik araç bakıyorum, 250.000 Km'den az, ağır hasar kaydı olabilir fakat şase/airbag/direklerde herhangi bir işlem olmasın.

Şimdiden teşekkürler.

Hatchback düşünmüyorsunuz sanırım ama gene de Megane 3'de seçeneklerden birisi. Ustası bol, kronik sorunu varsa bile hayati değil, bakım masrafları ortalama altı genelde. Sizin arasında kaldığınız araçlar içerisinde Honda Civic'in aynı kasası arkadaşımda var, otomatik ve LPG'li sistem. Periyodik bakım dışında sanayinin yolunu bilmez.

Hatchback düşünmüyorsunuz sanırım ama gene de Megane 3'de seçeneklerden birisi. Ustası bol, kronik sorunu varsa bile hayati değil, bakım masrafları ortalama altı genelde. Sizin arasında kaldığınız araçlar içerisinde Honda Civic'in aynı kasası arkadaşımda var, otomatik ve LPG'li sistem. Periyodik bakım dışında sanayinin yolunu bilmez.
Açıkcası yerli üretim Megane 3 yerine ithal Megane 3 Coupeler görünüş açısından çok daha cazip geliyordu başlarda fakat bütçe 100K gerileyince listemden çıkmış oldu maalesef. Şu an ben de Civic daha iyi olur diye düşünüyorum. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

2012 skoda fabia optimal.
2015 öncesi DSG'ler beni biraz korkutuyor, görünüş açısından da çok tercih edeceğim bir otomobil değil. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.

Renault Symbol Fiat linea ve Honda Civic bakılabilir.
0.9 tce Symbol şirket aracı olarak kullandım ama kimse kusura bakmasın tekerli tabut gibi araba oyuncak gibi geliyor. Fiat Linea önceki aracımdı ne kadar parçası ucuz motoru sorunsuz olsa da çok tercih etmek istediğim bi araç değil. Şu an FD6 kasa Civicte karar kıldım gibi ama bakalım.

0.9 tce Symbol şirket aracı olarak kullandım ama kimse kusura bakmasın tekerli tabut gibi araba oyuncak gibi geliyor. Fiat Linea önceki aracımdı ne kadar parçası ucuz motoru sorunsuz olsa da çok tercih etmek istediğim bi araç değil. Şu an FD6 kasa Civicte karar kıldım gibi ama bakalım.
Yazdıklarınız arasından en kullanılacak araba civic ama onun da temizini bulmak zor. Fluence daha kolay bulunabilir gibi. Bu arada eğer aracın ağır hasar kaydı varsa %95 ihtimalle airbagleri patlaktır haberiniz olsun.

0.9 TCe Symbol şirket aracı olarak kullandım ama kimse kusura bakmasın tekerli tabut gibi araba oyuncak gibi geliyor. Fiat Linea önceki aracımdı ne kadar parçası ucuz motoru sorunsuz olsa da çok tercih etmek istediğim bir araç değil. Şu an FD6 kasa Civic'te karar kıldım gibi ama bakalım.

Civic mantıklı tercih ben 1.3 symbol kullandım 3-4 yıl az yakıyor masrafı çok değil ama Honda Civic varken kullanılmaz Renault Symbol.

Geri
Yukarı