500 Mbps hız iyi midir?

Tshabalaba517

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben indirmede 60-62 MB saniye değer alıyorum ve upload hızım 40Mbps. Bu değerler yeterli midir? 1000 Mbps hıza geçme gibi bir düşüncem var, bu çok abartı olur mu?
Teşekkürler.

Not:Normal bir kullanıcıyım.

Son düzenleme:
Merhaba,
Ben indirmede 60-62 MB saniye değer alıyorum ve upload hızım 40Mbps. Bu değerler yeterli midir? 1000 Mbps hıza geçme gibi bir düşüncem var, bu çok abartı olur mu?
Teşekkürler.

Kanka ben 30-40 Mbps alıyorum bence bu değer yeterli. 1000 Mbps çok abartı olur ve bence gerek yok.

Merhaba,
Teşekkürler.

Arada fiyat farkı varsa ve uğraştıracaksa yapmayın hocam. Çok çok yeterli bence. 15 dakikada GTA 5 indirip oynayabilirsiniz. Daha ne istiyorsunuz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Teşekkürler.

Ne yaptığınıza bağlı değişir. Sürekli yüksek boyutta dosyalar indirip gönderiyorsanız ne kadar yüksek hızınız olursa o kadar iyidir tabi.

Veya ev kalabalıksa ve aynı anda birçok cihaz interneti yoğun olarak kullanıyorsa da yüksek hız elbette iyidir.

Ama 40 Mbps kullanırken memnunsanız, şunu şunu yapamıyorum dediğiniz bir şey yoksa gerek yok o zaman.

Neye göre abartı, kime göre abartı? İnterneti ne için kullanıyorsunuz? Yani yayın mı yapıyorsunuz, sürekli büyük boyutlu dosyalar indiriyor musunuz, yoksa standart bir kullanımınız mı var? 1000 Mbps'e bir ara ben de merak salmıştım ama bugünün şartlarında, ortalama bir internet kullanıcısının ihtiyacı olacağını da pek sanmıyorum.

Çok saçma bir soru ama sisteminiz buna yetiyor mu?

1Gbps kullanıyorum. 10100F yüzünden 600-640Mbps gibi hızım sabitleniyor. İşlemci kullanım %100 ulaşmasından kaynaklı.

Böyle bir senaryo yaşamayacaksanız geçebilirsiniz.

Farklı bir senaryo ne kadar veri kullanıyorsunuz? Son 6 ayın ortalaması 1TB ve üzeriyse geçilebilir. Ne alakası var derseniz tüketiminiz fazla artmamasına karşı mevcut duruma kıyasla %30-%40 hızlı erişim sağlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı