500 TL'lik Banknot 1 Ocak'ta Tedavülde(!)

EthemErsoy88

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Gümüşyaka, Silivri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RTX 3050
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
RAM: 16 GB
İşletim Sistemi: Windows 11
Meslek
Öğrenci
Artan enflasyonun sonucu olarak 500 TL'lik banknotların çıkması zaten uzun bir süredir bekleniyordu. Sonunda bu gerçekleşti ve 500 TL'lik banknotlar MB Başkan Yardımcısı Zafer Tamoyar tarafından tanıtıldı.
IMG_20221117_222333_274.jpg

Paranın ön yüzüne baktığımızda limon yeşili renginin açık mavi ile beraber genel olarak ön yüze hakim olduğunu görüyoruz. Söylenene göre arka yüzünde de aynı renkler hakim fakat arka yüzündeki fotoğrafın kime ait olduğu henüz Sy. Tamoyar tarafından açıklanmadı.

Banknottaki güvenlik önlemleri tedavüldeki mevcut banknotların güvenlik önlemleriyle aynı.

BU KONU ŞAKA AMAÇLI AÇILMIŞTIR. CİDDİYE ALMAYIN.

Tasarım bana aittir.

Fakir gibi olmuş. 1 TL hissiyatı verdi.
Hocam bu tasarımdan önce 1000 TL(turkuaz, kahverengi) ve 2000 TL(kahverengi, pembe) yapmıştım bu sebepten bunun rengi böyle oldu. Aynı olsun istemedim.

Artan enflasyonun sonucu olarak 500 TL'lik banknotların çıkması zaten uzun bir süredir bekleniyordu. Sonunda bu gerçekleşti ve 500 TL'lik banknotlar MB başkan yardımcısı zafer tamoyar tarafından tanıtıldı.
Eki Görüntüle 1576193
Paranın ön yüzüne baktığımızda limon yeşili renginin açık mavi ile beraber genel olarak ön yüze hakim olduğunu görüyoruz. Söylenene göre arka yüzünde de aynı renkler hakim fakat arka yüzündeki fotoğrafın kime ait olduğu henüz sy. Tamoyar tarafından açıklanmadı.

Banknottaki güvenlik önlemleri tedavüldeki mevcut banknotların güvenlik önlemleriyle aynı.

bu konu şaka amaçlı açılmıştır. Ciddiye almayın.

tasarım bana aittir.

Bankamatiğe böyle şekilde yatırsam kabul eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı