5000 TL monitör önerisi

Bütçe
1000-5000

JeradiaS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1000-5000 TL (fiyatta monitöre göre oynama yapabilirim) kadar tutarda monitörler bakıyorum. Genellikle FPS oyunları oynarım. Monitörlerden pek anlamam ama ölü piksel ghosting gibi şeyler okudum. Alacağım monitörler ile ilgili biraz çekindim açıkçası. O yüzden şu an piyasada önerebileceğiniz veya şu an kullanmış olup tavsiye edebileceğiniz monitörleri ve neden almam gerektiği ile ilgili bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
G24F-2 kullanıyorum; ghosting yok, ölü pikselle karşılaşmadım fakat forumda karşılaşanlar vardı(her monitörde çıkabilir).

Sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini öğrenebilir miyim?

Sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini öğrenebilir miyim?
Fiyatına göre gerçekten güzel, SS IPS sayesinde iyi renkler veriyor ve 180 Hz gayet akıcı. OSD Sidekick veya Gigabyte Control Center ile monitör ayarlarını monitör yerine bilgisayardan ayarlayabilirsiniz. (Bunun için bilgisayara Type B ile bağlanması gerekir ama merak etmeyin, kablo kutu içinde geliyor.) Type B'yi bilgisayara taktığınızda monitörün altındaki 2 USB ve 1 Kulaklık alanı aktif hale geliyor, oldukça sevdiğim bir tarafı.

Sevmediğim tarafı düşük HDR performansı, HDR açıldığında IPS'in verdiği canlı renkleri kaybediyorsunuz fakat bu fiyata zaten iyi HDRlı monitör yok. Ayrıca OSD Sidekick uygulamasını açarken zorlanıyorum.

Fiyatına göre gerçekten güzel, SS IPS sayesinde iyi renkler veriyor ve 180 Hz gayet akıcı. OSD Sidekick veya Gigabyte Control Center ile monitör ayarlarını monitör yerine bilgisayardan ayarlayabilirsiniz. (Bunun için bilgisayara Type B ile bağlanması gerekir ama merak etmeyin, kablo kutu içinde geliyor.) Type B'yi bilgisayara taktığınızda monitörün altındaki 2 USB ve 1 Kulaklık alanı aktif hale geliyor, oldukça sevdiğim bir tarafı.

Sevmediğim tarafı düşük HDR performansı, HDR açıldığında IPS'in verdiği canlı renkleri kaybediyorsunuz fakat bu fiyata zaten iyi HDRlı monitör yok. Ayrıca OSD Sidekick uygulamasını açarken zorlanıyorum.

Teşekkür ederim. Monitörü satın aldım. Sizin elinize ne kadar sürede ulaştı?

Displayport kablosu var mı yoksa satın almamız mı gerekiyor?
Sadece HDMI içinde geliyor, DP'yi satın almanız gerek.

DP sadece G-Sync kullanıcaksanız önemli, bunun dışında ona ihtiyacınız yok. HDMI ile 180 Hz alabilirsiniz.

Sadece HDMI içinde geliyor, DP'yi satın almanız gerek.

DP sadece G-Sync kullanıcaksanız önemli, bunun dışında ona ihtiyacınız yok. HDMI ile 180 Hz alabilirsiniz.
Nvidia ekran kartı için maalesef alacağız artık. Vesa sertifikalı almam mı gerek yoksa ucuza alsam da olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı