5000 TL Sistem Toplama

Ahmet A. Çapar

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaslar forumunuza tavsiye uzerine kayıt oldum. @ZubizukTumTum tavsiye eden arkadasim.

5000 TL ye yeni bir sistem toplamak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

+ olarak oyun bilgiseyarı olmasini istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendin bir kaç varyasyon ile fiyatını düşürebilirsin.

Uygundur bana göre.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
5000 TL fazla değilmi yoksa topliyabilirim 5000 TL'ye monitör dahil mi ?

4.950 TL tuttu monitörsüz gayet iyi hertürlü oyunu ultrada rahatça oynatır.

44444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör, SSD, soğutucu dahil bu sistemi size tavsiye ederim. Oyun oynamak için o fiyata kurulabilecek dengeli ve güzel bir sistem. Seçilebilecek en iyi ekran kartını seçerek bunun üzerine kurdum sistemi.

- Render yapmadığın için i7 seçmeye gerek yok. Bu işlemciyle, i7 serisi arasında oyun performansında bir fark olmaz. Ayrıca seçtiğim işlemci i5 serisinin en iyisidir.

- 8 GB ram uzun yıllar yeterli olacaktır. 16 GB ram, 3D ve Render işleriyle uğraşmayanlar için masraftan başka bir şey değil.

- 1 MS tepki süreli ve HDMI destekli olduğu için seçmiş olduğum monitörü kesinlikle tavsiye ederim.

- Sıvı soğutma alındığında ona uygun olarak High Tower bir kasa almak gerekiyor. Bu parçalar için sistemin diğer bileşenlerinden kısmak mantıksız olur. Bu soğutucu fazlasıyla işini görecektir.

Adsız.jpg

Son düzenleme:
5000 tl sadece kasa.Monitor veya oyun seti bu işe dahil degil.

Ayrica render yapacagim youtube video cekmeyi planliyorum.Arkadasim o islere giris yapmisti ki bende iyi pc olmadigindan video cekemedim.

Saten o bütçeyle sadece oyun oynamak istemiyeceğini anlamıştım. Madem böyle bir amacın var 970SLI kullan.

Anakart: MSI Z97 Gaming 5
Ram Bellek: Corsair Vengance CL9 Dual Kit Ram (2x8)
İşlemci: Intel Core i5 4690K
Ekran Kartı: 2x MSI GTX970
PSU: CM Silent Pro MII 1000w Modüler Güç Kaynağı
HDD: WD 2TB Caviar Black 7200rpm
SSD: Kingston 240GB Bla bla bla...
İşlemci Soğutucu: Zalman 1150 Soket

Ha unutmadan, Kasa: Bunu veya Bunu tercih edebilirsin, zevkine kalmış.

Hepsi muhtemelen 5000 küsürlü bişeye gelecektir, fakat emin ol harika bir sistem oldu.

5000 tl sadece kasa.Monitor veya oyun seti bu işe dahil degil.

Ayrica render yapacagim youtube video cekmeyi planliyorum.Arkadasim o islere giris yapmisti ki bende iyi pc olmadigindan video cekemedim.

Dediklerin doğrultusunda hem render için hem de oyun için uygun olacak bir sistem kurdum. İşlemciyi ve ram'i yükseltip, monitörü çıkardım. Bence çok iyi, üst düzey bir sistem oldu, tavsiye ederim.

Adsız.jpg

Zaten o bütçeyle sadece oyun oynamak istemeyeceğini anlamıştım. Madem böyle bir amacın var 970SLI kullan.

Anakart: MSI Z97 Gaming 5
Ram Bellek: Corsair Vengance CL9 Dual Kit Ram (2x8)
İşlemci: Intel Core i5 4690K
Ekran Kartı: 2x MSI GTX970
PSU: CM Silent Pro MII 1000w Modüler Güç Kaynağı
HDD: WD 2TB Caviar Black 7200rpm
SSD: Kingston 240GB Bla bla bla...
İşlemci Soğutucu: Zalman 1150 Soket

Ha unutmadan, Kasa: Bunu veya Bunu tercih edebilirsin, zevkine kalmış.

Hepsi muhtemelen 5000 küsürlü bişeye gelecektir, fakat emin ol harika bir sistem oldu.
970SLI yapmak saçma olur. Unutma ki 2. ekran kartının tam performansını alamayacak. 1000w PSU da abartı olmuş. SLI olsa bile Maxwell sonuçta, güç tüketimi bayağı düşük.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı