5000 TL'lik Sistem Önerisi

Ncticn

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
2 sistem topladım ama 2 si arasında kararsız kaldım. Sizce hangisinden daha iyi verim, daha iyi FPS ve uzun ömürlük olur ?

Son olarak İ7 4790K mı? Yoksa Skylake İ7 6700K mı ?
1-Sistem

2sadfdad.jpg

2-Sistem

Adsız.jpg

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci sistem daha iyi olacaktır. Fakat her iki sistemde unuttuğunuz şey işlemci soğutucusu. Bu işlemcilere overclock yapacaksınız o yüzden güzel bir soğutucu şart. Hadi İ7 4790K'nın stok soğutucusu var iyi kötü hava alır. İ7 6600K'nın stok soğutucusuda yok overclock yapmasan bile soğutucu şart.

5 bin lira verip alacaksan skylake al DDR4 ramler ile daha yeni teknoloji olsun. Birde arkadaşın hatırlattığı gibi soğutucuyu unutma. Zaten skylake soğutucusuz satılıyor.

İkinci sistem daha iyi olacaktır. Fakat her iki sistemde unuttuğunuz şey işlemci soğutucusu. Bu işlemcilere overclock yapacaksınız o yüzden güzel bir soğutucu şart. Hadi İ7 4790K'nın stok soğutucusu var iyi kötü hava alır. İ7 6600K'nın stok soğutucusuda yok overclock yapmasan bile soğutucu şart.
Evet biliyorum ama bütçem yetmiyor belli bir süre sonra Soğutma alıcam Sizce
CM 120V Sıvı soğutmamı yoksa 212EVO mu almalıyım?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı