5000 TL'ye GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

Merhaba arkadaşlar. Asus G30AB Asus g30ak modellerini inceledim. O tarz bi bilgisayar istiyorum. Bütçem 5.000 TL civarı. Her oyunu ultrada oynamak istiyorum. Başlangıçta bu 2 modelden birini almak istiyordum ama biraz incelediğimde ekran kartının daha iyi olabileceğini, bu bilgisayarların çok pahalı olduğunu, toplama sistemin her zaman daha iyi olduğunu gösteren birçok mesaj okudum forumlarda. Ben de madem kendim topluyum dedim.

Özellikle belirtmek istiyorum donanım bilgim var fakat bilgisayar toplama konsuunda çok tecrübeli değilim yani detaylarını, ayrıntılarını çok bilmiyorum. Ekran kartı, bit vs. onları biliyorum ama asıl kafama takılan soru alacağım parçaların birbiriyle uyumlu çalışıp çalışmaması... Özetle Vatan'dan şöyle bi sistem topladım, bu sistem uyumlu çalışır mı tavsiyeleriniz nelerdir ? Kasa güç kaynağı konusunda ne önerirsiniz ? Daha 1-2 gün oldu toplayalı şimdiki fiyatlara göre öneri yaparsanız sevinirim. Öneri ve incelemelerinizi bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler. Sistem bu :

Eki Görüntüle 64500
5000 TL bütçen var ise sana şunu önerebilirim. ( Ben yarın sipariş vereceğim bu gün ki incelemeye göre. ) Monitör oyuncu monitörü tepkime süresi en iyi monitörlerden bir tanesi. Recep Baltaş ' ın da incelemesinde var bu monitör.
Buyur linki.
''
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
''

Bu arada bu kasa BTF 4 ' ü Ultra ayarda 110 FPS , Shadow of mordor da ultra ayarda ortalama 78 FPS ile oynatıyor. ( Firma ile aramızda geçen konuşmalara göre. İnceleme yayınlandığında performansına bakacağız. )

www.phoenix.com.tr: ASUS VG248QE Monitör

Özellikler
MarkaAsus
ModelVG248QE
Arka IşıkLED
Tepkime Süresi (ms)1
Panel TipiWLED / TN
Görüntü Boyutu24.0″ / 61.0mm
Ekran Çözünürlüğü1920×1080
Görüntü Açısı170°(H) / 160°(V)
Kontrast8000000: 1
Ses Çıkışı2W x 2 Stereo Rms
Dijital Frekans144
Parlaklık (cd / m2)350
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

www.phoenix.com.tr: Yüksek Seviye Oyun Bilgisayarı | Oblivion Serisi

Intel Core i5-4690 3.5GHz İşlemci
MSI B85M Gaming Military Class Anakart
G-Skill Ripjaws 8GB (2X4) 1600MHz CL9 RAM
Gainward GTX 970 GDDR5 4GB Ekran Kartı
Samsung 850 EVO 120GB 540MB Okuma / 520MB Yazma SSD
Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM Harddisk
Fractal-Design Integra R2 80+ Bronz 650W Güç Kaynağı
Corsair H75 Sıvı Soğutma
Fractal-Design Define Mini Kasa
Güç Kaynağı Makaron Kablolama

Toplam fiyat : 4938 TL

Son düzenleme:
Yorumlarınız için çok çok teşekkür ediyorum arkadaşlar kafama takılan sorunların çoğunu giderdiniz. Önerdiğiniz phoenix bilgisayar + söylediğiniz monitörü de düşüneceğim. Acelem yok zaten bi kaç hafta içinde alabilirim.

@Ümit ERDEMİR Son olarak sizce bu monitöre 1500 Tl vermeme değer mi ? Yani zaten performansı sağlayan ekran kartı değil mi ? 1 ms tepkime süresi olan bir monitör bana ne gibi bi avantaj sağlayabilir ki ? Tek başına televizyon/bilgisayar gibi maşaallah fiyatı :D

Yorumlarınız için çok çok teşekkür ediyorum arkadaşlar kafama takılan sorunların çoğunu giderdiniz. Önerdiğiniz phoenix bilgisayar + söylediğiniz monitörü de düşüneceğim. Acelem yok zaten bi kaç hafta içinde alabilirim.

@Ümit ERDEMİR Son olarak sizce bu monitöre 1500 Tl vermeme değer mi ? Yani zaten performansı sağlayan ekran kartı değil mi ? 1 ms tepkime süresi olan bir monitör bana ne gibi bi avantaj sağlayabilir ki ? Tek başına televizyon/bilgisayar gibi maşaallah fiyatı :D
input lag süresi, ardından da tepsi sürelerinin iyi olması FPS de düşüş yaşamayıp akıcı oyun oynamanı sağlar. 144 HZ dijital frekansı var. Yani kasanız iyise bu monitörede ihtiyaç duyuyorsunuz anlamına geliyor. Kasanız ne kadar iyi olursa olsun monitörünüz desteklemedikten sonra o kasanın içindekilerin pek bi anlamıyor kalmıyor tek başına. Benim önerdiğim monitörde Ghosting lenme olasığı imkansız neredeyse :) Eğer tepki süresi 2 ms(milisaniye)'nin üstünde ise oyunlarda "ghosting" diye adlandırılan hayalet etkisi oluşacaktır. Bu, hareketli oyunlarda,hıza yetişemeyen monitörden dolayı hareketlerin arkasında çıkan gölgelere verilen isimdir.Diyelim ki 2 veya 1ms tepki süreli bir monitör aldınız ? iş bununla da bitmiyor.Monitörü PC'ye DVI veya HDMI ile bağlamanız da şart.Eğer bağlantıyı VGA ile yaparsanız ekran kartından gelen dijital görüntüler önce analog'a, sonra tekrar dijitale çevrilecektir. Bu da tepki süresini artıracaktır.Kısacası oyuncu monitörü alırken tepki süresine ve frekansına dikkat edilmelidir .1-2 ms ideal bir değerdir.
www.hepsiburada.com: BenQ RL2240HE 21.5" 1ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Gaming Fiyatı

www.phoenix.com.tr: OBLIVION | Phoenix Performans ve Oyun Bilgisayarları

Artan 1000 lira ile çok kaliteli oyuncu ekipmanları alabilirsiniz. Kulaklık, speaker, mekanik klavye, kablosuz oyuncu faresi ve kamera gibi.
Hocam sizin önerdiğiniz monitörün frekansına bakın. 60 HZ benim önerdiğim 144 hz. Ayrıca benim önerdigim 80,000,000 renk sayısına sahip sizin ki 16,700,000. + 3d desteğide var asusta. Yani phoenix oblivion gibi bir bilgisayarda her türlü oyunda 60 HZ nin üzerinde bi FPS alırsınız. Monitörünüz bunu kaldırmıyorsa o kasa ne kadar iyi olursa olsun monitörünüzün destekledigi kadar performans alırsınız.

@Pinkman Sizce 21.5" bir oyun bilgisayarı için küçük değil mi, Phoenix bilgisayar kafama yattı fakat kaç sene gider
Merak etmeyin hocam boyutu yeterli gelecektir, 1080 P olmasıda avantaj, sebebi ise ileride çıkacak oyunları monitörün orjinal çözünürlüğünde oynarsanız sıkıntı çıkmayacaktır. 1440 P monitör falan alsanız, akıcı bir deneyim elde etmek için bir kaç sene sonra kaliteyi düşüreceksiniz çünkü oyunlar gelişecek. Kasaya gelecek olursak sizi çok rahat 4 sene götürür 1080 P çözünürlükte. Monitör 1 MS olunca FPS'yide 60'a kitleyip yüksek ayarlarda çok güzel deneyimler elde edeceğinizden eminim. Monitörün arkası falanda sapsarı değişik bir tonu var standart monitörlere benzemiyor.

input lag süresi, ardından da tepsi sürelerinin iyi olması FPS de düşüş yaşamayıp akıcı oyun oynamanı sağlar. 144 HZ dijital frekansı var. Yani kasanız iyise bu monitörede ihtiyaç duyuyorsunuz anlamına geliyor. Kasanız ne kadar iyi olursa olsun monitörünüz desteklemedikten sonra o kasanın içindekilerin pek bi anlamıyor kalmıyor tek başına. Benim önerdiğim monitörde Ghosting lenme olasığı imkansız neredeyse :) Eğer tepki süresi 2 ms(milisaniye)'nin üstünde ise oyunlarda "ghosting" diye adlandırılan hayalet etkisi oluşacaktır. Bu, hareketli oyunlarda,hıza yetişemeyen monitörden dolayı hareketlerin arkasında çıkan gölgelere verilen isimdir.Diyelim ki 2 veya 1ms tepki süreli bir monitör aldınız ? iş bununla da bitmiyor.Monitörü PC'ye DVI veya HDMI ile bağlamanız da şart.Eğer bağlantıyı VGA ile yaparsanız ekran kartından gelen dijital görüntüler önce analog'a, sonra tekrar dijitale çevrilecektir. Bu da tepki süresini artıracaktır.Kısacası oyuncu monitörü alırken tepki süresine dikkat edilmelidir.2 ms ideal bir değerdir.

Hocam sizin önerdiğiniz monitörün frekansına bakın. 60 HZ benim önerdiğim 144 hz. Ayrıca benim önerdigim 80,000,000 renk sayısına sağım sizin ki 16,700,000. + 3d desteğide var asusta. Yani phoenix oblivion gibi bir bilgisayarda her türlü oyunda 60 HZ nin üzerinde bi FPS alırsınız. Monitörünüz bunu kaldırmıyorsa o kasa ne kadar iyi olursa olsun monitörünüzün destekledigi kadar performans alırsınız.
Hocam adam ultra ayarlarda 144 FPS sabit alıp kitliyecek gibi konuşuyorsunuz, alınan FPS monitörden yüksekse ghosting olur diye bir olay yok, düşüksede o olay olabilir. İsterseniz Recep Abi'yi falan konuya çağırabiliriz, tartışmak amacıyla. Birde ghosting olayını abartmayın, sanki herkesin evinde 144 hertz ve 1 MS monitörler var gibi konuşuyorsunuz. 60 FPS kitlerse daha iyi bir sonuç alacağından eminim. 144 Hertz gereksizdir, SLI falan yapmıyor arkadaş sonuçta.

Fiyat/Performans olarak tavsiye ettiğim monitörün arkadaşa göre olduğunu düşünüyorum, ve fikrimin arkasındayım.

Merak etmeyin hocam boyutu yeterli gelecektir, 1080 P olmasıda avantaj, sebebi ise ileride çıkacak oyunları monitörün orjinal çözünürlüğünde oynarsanız sıkıntı çıkmayacaktır. 1440 P monitör falan alsanız, akıcı bir deneyim elde etmek için bir kaç sene sonra kaliteyi düşüreceksiniz çünkü oyunlar gelişecek. Kasaya gelecek olursak sizi çok rahat 4 sene götürür 1080 P çözünürlükte. Monitör 1 MS olunca FPS'yide 60'a kitleyip yüksek ayarlarda çok güzel deneyimler elde edeceğinizden eminim. Monitörün arkası falanda sapsarı değişik bir tonu var standart monitörlere benzemiyor.

Hocam adam ultra ayarlarda 144 FPS sabit alıp kitliyecek gibi konuşuyorsunuz, alınan FPS monitörden yüksekse ghosting olur diye bir olay yok, düşüksede o olay olabilir. İsterseniz Recep Abi'yi falan konuya çağırabiliriz, tartışmak amacıyla. Birde ghosting olayını abartmayın, sanki herkesin evinde 144 hertz ve 1 MS monitörler var gibi konuşuyorsunuz. 60 FPS kitlerse daha iyi bir sonuç alacağından eminim. 144 Hertz gereksizdir, SLI falan yapmıyor arkadaş sonuçta.

Fiyat/Performans olarak tavsiye ettiğim monitörün arkadaşa göre olduğunu düşünüyorum, ve fikrimin arkasındayım.
Arkadaşın yorumlarından çıkarttığım kadarıyla ileriye dönük bir şeyler istiyor ona göre yorum yaptım. Günümüzde tabiki senin dediğin monitörde olur.

Kesinlikle bilgisayarınızı kendiniz toplayınız. Hazır PC almayınız.
Benim önerdiğim de toplama pc sadece kendin toplamıyorsun. Ve önerdiğim toplamayla ilgili bir bilgisi olmayan veya uğraşmak istemeyenler için. Ayrıca su soğutmalı , kabloların öyle kılıflanıp düzenli hale getirilmesi vs. o sistemi toplamak daha pahalıya gelir. Hesaplayabiliriz istersen ben yaptım hesabı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı