5000TL Oyuncu Bilgisayarı Toplama

UgurS

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki işlemci olarak Intel tercih edeceğim. Ekran kartı olarakta NVIDIA GTX 1070 düşünüyorum. Monitör hariç (Bu 5000TL'lik bütçe dışında bir monitörde önerirseniz sevinirim) ve darboğaz yapmayacak, güncel oyunları yüksek ayarlarda 60FPS+ oynayabileceğim bir bilgisayar toplayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2017-11-12_16-38-0.png

Evet monitör biraz pahalı geldi, bu arada işlemci olarak AMD Ryzen koymuşsunuz bunu intel olarak değiştirsek nasıl olur? İşlemci değişirse Anakartıda değiştirmeliyiz listede. Son durum nasıl olabilir? Ha birde bu monitörden daha ucuz hangisini önerirsiniz marka ve model olarak?

Güzel Cevabınız için teşekkür ederim :)
İyi Günler

Evet monitör biraz pahalı geldi, bu arada işlemci olarak AMD Ryzen koymuşsunuz bunu intel olarak değiştirsek nasıl olur? İşlemci değişirse Anakartıda değiştirmeliyiz listede. Son durum nasıl olabilir? Ha birde bu monitörden daha ucuz hangisini önerirsiniz marka ve model olarak?

Güzel Cevabınız için teşekkür ederim :)
İyi Günler
Monitör olarak bu ürün GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 Tİ, Vega 56 ve Vega 64 kartları için alınabilinecek en iyi düşük fiyatlı Monitörlerden birisi, bu özelliklere sahip farklı bir tanesi daha ucuza bulman zor Türkiye'de. Ama dilersen Amazon'dan alabilirsin ya da Full HD 144Hz bir tane alıp kullanabilirsin karar sana kalmış, Ayrıca İntel sistem önermiyor şuan, çünkü sadece Z370 Anakartlar var bunların fiyatı pahalı olduğu için tavsiye etmiyorum.

R5 1500X biraz İ5 8400'ün yanında düşük gibi. Aralarında fazla fark yok ama ben İ5 8400'ü tercih ederim. GHz ile ile performans ölçülmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör olarak bu ürün GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 Tİ, Vega 56 ve Vega 64 kartları için alınabilinecek en iyi düşük fiyatlı Monitörlerden birisi, bu özelliklere sahip farklı bir tanesi daha ucuza bulman zor Türkiye'de. Ama dilersen Amazon'dan alabilirsin ya da Full HD 144Hz bir tane alıp kullanabilirsin karar sana kalmış, Ayrıca İntel sistem önermiyor şuan, çünkü sadece Z370 Anakartlar var bunların fiyatı pahalı olduğu için tavsiye etmiyorum.

Bu monitör nasıl? Birde Ryzen ile oyun performansım nasıl olur? Darboğaz yapar mı? İntel ile yaklaşık ne kadar performans fark eder?
Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED ...

Dostum, o zaman Benq XL2411 al bütçen yetmiyorsa, ama yerinde olsam önerdiğim Monitörü alırdım. Yaptığın pek doğru gelmiyor bana ama neyse sen bilirsin, karışmıyorum.

Benim attığım Asus ile ilgili olan sorun nedir? O monitörü arkadaşımda kullanıyor o yüzden onu söyledim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı