51.000 TL'ye 4070 Super sistem alınır mı?

Çoğu parçası benimkiyle boy ölçüşemez o sistemin.

Hatta hiçbir parçası boy ölçüşemez.

Hocam yapmayın :D dediğim şekilde yükseltin hem fiyatı (42.5k oluyor fiyatı) hem de parça kalitesi daha iyi oluyor, zaten işlemciyi 7600X yapmışsınız fakat gereksiz olmuş arkadaş kendi de OC yapabilirdi ekstra o kadar para dökülür mü topladığınız sistem iyi değil ve pahalı.

Çoğu parçası benimkiyle boy ölçüşemez o sistemin.

Hatta hiçbir parçası boy ölçüşemez.
1715638456821.png

Gülücük atacağına parçaları karşılaştır. Sisteme koyduğum işlemci 7600X anakart 2 m2 slotu ve soğutucu bloğu olan bi model. Ram 6000mhz Cl38 M2 ssd corsair'in KC3000 ile eşit kalite bi ssd'si kasa ise 850 watt gen 5 destekli üst panele 360mm sıvı soğutucu takabileceğin bi model üstüne phantom spirit işlemci soğutucusu var. Bu sistemi özelleştir bakalım aynı özellikleri aynı fiyata alabilir misin ?

Zaten 600W PSU'nun rahatça beslediği bir sisteme 850W gereksiz bir PSU takmışsınız arkadaş ileride yükseltme düşünüyorsa +1200TL ile kasa ve PSU'yu yükseltebilir

Hocam yapmayın :D dediğim şekilde yükseltin hem fiyatı (42.5k oluyor fiyatı) hem de parça kalitesi daha iyi oluyor, zaten işlemciyi 7600X yapmışsınız fakat gereksiz olmuş arkadaş kendi de OC yapabilirdi ekstra o kadar para dökülür mü topladığınız sistem iyi değil ve pahalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak daha yeni çıkan bi benchmark gereksiz mi anlamış olursun. Ayrıca herkes OC yapacak bilgiye falan sahip olmak zorunda değil anakartı yaktığında senmi vereceksin parasını.

Zaten 600W PSU'nun rahatça beslediği bir sisteme 850W gereksiz bir PSU takmışsınız arkadaş ileride yükseltme düşünüyorsa +1200TL ile kasa ve PSU'yu yükseltebilir
600 watt düzgün bir kasanın fiyatı zaten 3500-4000Tl şuan. 2000TL Daha fazla veririm her yönden çok daha kalitelisini alırım.

Eki Görüntüle 2195048

Gülücük atacağına parçaları karşılaştır. Sisteme koyduğum işlemci 7600X anakart 2 M.2 slotu ve soğutucu bloğu olan bir model. RAM 6000MHz CL38 M.2 SSD Corsair'in KC3000 ile eşit kalite bir SSD'si kasa ise 850 watt gen 5 destekli üst panele 360mm sıvı soğutucu takabileceğin bir model üstüne Phantom spirit işlemci soğutucusu var. Bu sistemi özelleştir bakalım aynı özellikleri aynı fiyata alabilir misin?

İlk olarak toplaman 51.5k ve arkadaş bu bütçede monitör dahil düşünüyor.
İkinci olarak işlemci ve Power seçimin gereksiz olmuş ve RAM tarafında biraz daha çıkarak daha hızlı RAM'ler alınabilir gidip CL38 RAM atmışsınız anakarta gelince ona bir şey diyemiyorum helal olsun.

İlk olarak toplaman 51.5k ve arkadaş bu bütçede monitör dahil düşünüyor.
İkinci olarak işlemci ve Power seçimin gereksiz olmuş ve RAM tarafında biraz daha çıkarak daha hızlı RAM'ler alınabilir gidip CL38 RAM atmışsınız anakarta gelince ona bir şey diyemiyorum helal olsun.
6000MHZ CL38 idare edebilir ama attığın sisteme zaten 5200MHZ CL40 var eğer monitör alacaksa ona göre düşerim sistemin genel fiyatını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak daha yeni çıkan bir benchmark gereksiz mi anlamış olursun. Ayrıca herkes OC yapacak bilgiye falan sahip olmak zorunda değil anakartı yaktığında senmi vereceksin parasını.

600 watt düzgün bir kasanın fiyatı zaten 3500-4000TL şu an. 2000TL daha fazla veririm her yönden çok daha kalitelisini alırım.

Hocam Allah rızası için sallamayın işlemciyi bizzat ben de kullanıyorum R5 7500F'de deneyimledim adamın soğutucusu belli forumdan da yardım alarak istediği gibi OC'sini atabilir zaten önerdiğiniz 7600X modeli ile R5 7500F aynı model sadece 7600'lerde dahili grafik birimi var ve X serileri fabrika çıkışlı OC oluyor.

6000MHz CL38 idare edebilir ama attığın sisteme zaten 5200MHz CL40 var eğer monitör alacaksa ona göre düşerim sistemin genel fiyatını.

Benimle dalgamı geçiyorsunuz amacınız nedir dediğim yükseltmeler ile alınabilir diyorum.

Hocam Allah rızası için sallamayın işlemciyi bizzat ben de kullanıyorum R5 7500F'de deneyimledim adamın soğutucusu belli forumdan da yardım alarak istediği gibi OC'sini atabilir zaten önerdiğiniz 7600X modeli ile R5 7500F aynı model sadece 7600'lerde dahili grafik birimi var ve X serileri fabrika çıkışlı OC oluyor.

Benimle dalgamı geçiyorsunuz amacınız nedir dediğim yükseltmeler ile alınabilir diyorum.
Dediğin yükseltmede adamın ram'i 32GB'den 16'ya düşüyor ne yükseltme ama :D

1715639705616.png

500tl farka aynı ramden 2 tane koymuyolar farkındasın dimi 16GB tek modül fiyatı.

Dediğin yükseltmede adamın RAM'i 32 GB'den 16'ya düşüyor ne yükseltme ama :D

Eki Görüntüle 2195062
500TL farka aynı RAM'den 2 tane koymuyolar farkındasın değil mi 16 GB tek modül fiyatı.

Yükseltme ile 45 civarına çıkıyor yine daha mantıklı farkındasın değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı