5500 TL 24 inch 144Hz IPS monitör önerisi

Bütçe
5500

Legendary1248

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende Xbox Series X var. Monitör arıyorum. 24 inch 144Hz IPS arıyorum. Zaten konsollar 120Hz ile sınırlı. Bütçe 5000-5500TL. Daha bilindik markalar öncelikli olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende Xbox Series X var. Monitör arıyorum. 24 inch 144Hz IPS arıyorum. Zaten konsollar 120Hz ile sınırlı. Bütçe 5000-5500TL. Daha bilindik markalar öncelikli olabilir.

@Saint Lucia @P R O F O U N D güzel modeller önerebilir ama 1-2 kriter var.

• Monitörün HDMI 2.1 desteği olursa 120Hz Mod'u daha stabil çalışıyor.
  • Panel kalitesi kesinlikle IPS olmalı.

Reis 144Hz alırsam konsol 120Hz vereceği için zaten 120FPS görmez miyim? Yoksa 144Hz monitörlerde 120Hz modumu var?

Hayır. Konsollarda 120Hz modu için native olarak HDMI 2. gerekiyor ama 2.1 altı için konsolun ayarlar bölümünden oyun seçeneklerinden oyunları performans modunda başlat derseniz sadece 120Hz alabiliyorsunuz ve pek verimli değil açıkçası.

Hayır. Konsollarda 120Hz modu için native olarak HDMI 2. gerekiyor ama 2.1 altı için konsolun ayarlar bölümünden oyun seçeneklerinden oyunları performans modunda başlat derseniz sadece 120Hz alabiliyorsunuz ve pek verimli değil açıkçası.
Anladım reis hdmı2.1 çıkışı olan bildiğin monitörler varmı

Anladım reis HDMI2.1 çıkışı olan bildiğin monitörler var mı?

HDMI 2.1'e ihtiyacın yok. Yüksek bant genişliği için yüksek çözünürlük ve yüksek Hz lazım.
1080p ve 144Hz monitör için 1.4 HDMI zaten yeterli oluyor. Üstü gereksiz yatırım olur. İleriye dönük almış olursun kabloyu.
HDMI 2.1'li monitörler bütçeni aşıyor.
HP almanı öneririm.

HDMI 2.1'e ihtiyacın yok. Yüksek bant genişliği için yüksek çözünürlük ve yüksek Hz lazım.
1080p ve 144Hz monitör için 1.4 HDMI zaten yeterli oluyor. Üstü gereksiz yatırım olur. İleriye dönük almış olursun kabloyu.
HDMI 2.1'li monitörler bütçeni aşıyor.
HP almanı öneririm.

Konsol için böyle değil hocam. Bizzat kendim kullanıyorum HDMI 1.4 ve hiç memnun değilim ek olarak 120 Hz modu PS5 ile aktif olarak ve 2.1 sürümüde çalışıyor.

Peki bütçesine göre 2.0 var mı? O çok daha iyi olur 1.4'e göre. @Saint Lucia.

Konsol için böyle değil hocam. Bizzat kendim kullanıyorum HDMI 1.4 ve hiç memnun değilim ek olarak 120 Hz modu PS5 ile aktif olarak ve 2.1 sürümüde çalışıyor.

Peki bütçesine göre 2.0 var mı? O çok daha iyi olur 1.4'e göre. @Saint Lucia.
Reis benim anlamadığım zaten konsolda 120 fps aşağısı yok diye biliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı