5600 MHz CL42 profilinde bir kusur var mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
@deadfellow Merhaba rahatsız ediyorum. Size bir sormak istedim. Kendim profilledim. Bir bakar mısınız? Eksik bir şey varsa attıklarımdan belirtirseniz sevinirim.
1704117708769.png
1704117747616.png

Umarım eksik bir şey yoktur. BIOS'da şemasal şöyleydi sanırsam. 42-42-42-83
Dilerseniz BIOS üzerinden de paylaşabilirim. Şimdiden teşekkürler. Voltaj veremiyorum MSI Advanced BIOS'u laptopta izin vermiyor. MSI Raider GE78HX 13VH kullanıyorum.

@William Butcher sizi de etiketleyeyim. Bakarsa bilgili arkadaşlar çok memnun olurum. Eksik bir şey varsa dediğim gibi rica ederim söyleyin.

1704118361156.png

Şunu da buraya bırakayım.

Son düzenleme:
Kusur göremedim de büyük ihtimalle tRAS ve tRC'yi düşürebilirsin. tRAS 60 tRC 100 tutabilir belki. Tabii ben DDR5'e hakim olmadığımdan DDR4 mantığıyla gidiyorum.
Dediğiniz ayarlar, daha mantıklı bir konfigürasyon mu oluyor? En azından DDR4'e göre.

Daha iyi olur ama bellek kontrolcüsü kaldıramayabilir.
Kaldırmadı. 2'ye aldım yeniden.

Sanırım ayarlar çok da kötü değil, bir anormali içermiyor anladığım kadarıyla. Normalde bu RAM'ler 5600 MHz CL46 idi. Ben kendim biraz ayarladım zorladım bu hale soktum. Stabil gibi de görünüyor. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Yorumu olacak olan olursa yine beklerim.

@William Butcher bu arada afedersiniz bir şeyi soracaktım unuttum.
1704124923098.png

Hocam şurada VDDQ TX Voltaj yazıyor. Memory kısmında bu ayarla oynadım. Bu nedir, önemli midir? Ve varsayılan olarak 1.1V idi ben 1.2V yaptım. Bilginiz var mıdır şununla ilgili?
VDD diye mi ne geçiyordu BIOS üzerinde.

Kaldırmadı. 2'ye aldım yeniden.

Sanırım ayarlar çok da kötü değil, bir anormali içermiyor anladığım kadarıyla. Normalde bu RAM'ler 5600 MHz CL46 idi. Ben kendim biraz ayarladım zorladım bu hale soktum. Stabil gibi de görünüyor. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Yorumu olacak olan olursa yine beklerim.

@William Butcher bu arada afedersiniz bir şeyi soracaktım unuttum.
Eki Görüntüle 2071340
Hocam şurada VDDQ TX Voltaj yazıyor. Memory kısmında bu ayarla oynadım. Bu nedir, önemli midir? Ve varsayılan olarak 1.1V idi ben 1.2V yaptım. Bilginiz var mıdır şununla ilgili?
VDD diye mi ne geçiyordu BIOS üzerinde.

1.1V geliyorsa DRAM voltajıdır bu. Benim bildiğim kadarıyla Laptop belleklerinin çoğunda heatspreader yok, bazılarının üstlerine bakır blok konuyor. Eğer heatspreader yoksa çok arttırmanı önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı