5600G ekran renk değişmesi ve FPS sorunu

IBombacIMulayiMI

Hectopat
Yer
'in dibi
Daha fazla  
Meslek
Banka / Finansman
RAM
CL16
Anakart
MSI X570 Gaming Edge Wifi
Merhaba,
APU sistem topladım fakat oyunlarda ya da boş masaüstünde dururken renk solmaları oluyor bazen FPS 10'lara kadar düşüyor. Sebebini anlamadığım şekilde tatmin olamadım işlemciden. RAM frekanslarını desteklemesine rağmen 4400 mghz aldığımda sistem belli bir dk sonra kapatıyor kendini. Sorun ne olabilir acaba?
Sistem parçaları,
1 AMD R5 5600G - kendi soğutucusu takılı.
2 MSI MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi
3 Trident Z 4400 mghz 8*2 CL16 RAM.
4 GT301 Gaming kasa.
5 Samsung 970 Plus SSD.
7 850W NZXT PSU.
8 Windows 10 işletim sistemi ( güncel )

Ekran renk değişiklikleri yaşıyorum bazen canlı renklerde duruyor ama bir bakıyorsun soluk grimsi renklere geçiyor ve bu canımı sıkıyor. Tüm parçalar sıfır olarak satın alındı. Konu hakkında fikir verebilecek olan var mı? APU sistemde üst seviye bir sistem toplamaya çalıştım fakat böylesine kötü bir görüntü beklemiyordum. Yanlış olan bir durum mu var çözemedim.

Dosya Ekleri

• FSP.jpg
    FSP.jpg
    782,8 KB · Görüntüleme: 21
Ramleriniz stok halde veya XMP profiliyle 4400mhz mi ? Tam modeli nedir ?
Bir de skill barı neden sansürledin ? 😁
Merhaba, G.Skill Trident Z RGB F4-4000C18D16GTZRB 16 GB (4x8) DDR4 4000 MHz CL18 Ram tam olarak modeli bu. XMP profili ile açıyorum profil 1 profil 2 seçenekleri mevcut 2 sindede 4000 MHz gözüküyor fakat hangisine alırsam alayım belli bir dk sonra kapanıyor sistem. Ona çok takılmıyorum sadece ekranda renk değişiklikleri canımı sıkıyor. Aceba monitör ile alakası olabilir mi şimdilik eski bir sistem monitör kullanmak durumundayım.

Hocam sorununuzu çok net ifade etmemişsiniz. Ramler 4000mhz cl18 destekliyor fakat siz 4400mhz cl16 değerlerine overclock ediyorsunuz anladığım kadarıyla. Muhtemelen overclock tutmuyor ve ondan dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz.
Renk sorunu XMP kapalı-açık farketmeksizin oluyorsa, grafik sürücüsünde sorun olabilir.
Aceba monitör ile alakası olabilir mi
Eğer kabloda dönüştürücü takılıysa ondan kaynaklı da olabilir.

Geri
Yukarı