5600X'den 5800x3D'ye geçilir mi?

R5 5600X'ten neden 7500F'e geçsin fazla performans olmayacak çok saçma olur en iyisi 8000 serisini beklesin AMD tarafından.

Ryzen 5 7500F Ryzen 7 5800x3D ile aynı performansı veriyor. Ne demek fazla performans olmayacak? Adam sadece işlemci parasına AM5 sisteme geçme yolu göstermiş.

8000 serisini dediysem bir bildiğim var ama neyse gerçi daha iyi biliyorsunuz 😄

Henüz çıkmamış veya fiyatı belirlenmemiş işlemcileri tavsiye etmeyi doğru bulmuyorum. Belki çok uçuk bir fiyatla ülkemize girecek. Performansı yüksek olabilir, peki ya bütçe?

7950x3D çıkıyor kim bilir kaç gaymedir...

Zaten var o 25-30k arası bir fiyata sahip şu an piyasada

Arkadaşlar merhaba öncelikle sistemim.
Ryzen 5600X.
B550 Gaming X V2 anakart.
Aorus 3070 Ti ekran kartı.
32 GB 3600MHz RAM.
Bu sistemde sizce ikinci elden 3000-3500 TL'ye 5600X satılıp sıfır 11.500TL'ye 5800x3D işlemciye geçilir mi? Sizce verilecek fark değer mi? AM5 geçmeyi düşündüm fakat o zaman anakart RAM filan komple değişmesi gerekiyor masraf bu sefer 19-20 bin TL oluyor o yüzden AM4'ün en iyi işlemcisini alarak uzun yıllar yoluma devam etsem daha iyi olur diye düşünüyorum sizce nasıl olur?
kardeşim ben amd 3900x kullanıyoken 5800x3d adlı işlemciye geçtim , 1 yıldır kullanıyorum ve şunu söyleyebilirimki hayatımda ver diğim en doğru kararmış. 5600xten geçiceksen eğer sende çağ atlarsın emin olabilirsin ama şöyle bir durumvar iyi bir soğutucu alman şart ben soğutucu olarak aşağıdaki ürünü kullanıyorum oyunlarda 70 derece civarında hiç 75i geçtiğini görmedim.
ddr5 sisteme geçmek çok mantıksız 14900k ddr4 ws ddr5 testlerini izleyerek demek istediğimi anlayabilirsin.Kesinlikle ddr5 okadar paraya değmiyor.
Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik

Henüz çıkmamış veya fiyatı belirlenmemiş işlemcileri tavsiye etmeyi doğru bulmuyorum. Belki çok uçuk bir fiyatla ülkemize girecek. Performansı yüksek olabilir, peki ya bütçe?

Zaten var o

Evet şimdi gördüm de 20 25k civarıymış.
O zaman arkadaşın dediği 8000 serieste muhtemelen o civarda olur.

kardeşim ben amd 3900x kullanıyoken 5800x3d adlı işlemciye geçtim , 1 yıldır kullanıyorum ve şunu söyleyebilirimki hayatımda ver diğim en doğru kararmış. 5600xten geçiceksen eğer sende çağ atlarsın emin olabilirsin ama şöyle bir durumvar iyi bir soğutucu alman şart ben soğutucu olarak aşağıdaki ürünü kullanıyorum oyunlarda 70 derece civarında hiç 75i geçtiğini görmedim.
ddr5 sisteme geçmek çok mantıksız 14900k ddr4 ws ddr5 testlerini izleyerek demek istediğimi anlayabilirsin.Kesinlikle ddr5 okadar paraya değmiyor.
Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik
Bence AM4 sisteme yapılan yatırımlar boş değil ama ölü yatırımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı