5800x3D OC ve 7900XT için güç kaynağı önerisi

Bütçe
5000

judGEment

Hectopat
Daha fazla  
RAM
xpg 3000mhz 24gb (8x3) ram
İşlemci
5800x3d Kombo Strike 3
Merhaba ben Ömer,

Sistemimden memnunum fakat 2K monitöre geçtiğimden ekran kartımın (6700XT) bazı oyunlarda yetersiz kaldığını hissediyorum. Bu nedenle uzun araştırmalarım sonucu 7900XT adlı ekran kartına geçiş yapmaya karar verdim. Güç kaynağımın üstünde 12v çıkışından 648W yazdığı için yetersiz kalacağını düşünmekteyim. Bu nedenle güç kaynağı arayışına girdim araştırmalarım sonucunda fiyatı çok düşük bazı güç kaynaklarına rastladım.

Örnek güç kaynakları:

https://www.sinerji.gen.tr/powerboo...-kaynagi-p-48244?utm_campaign=akakce&v=1.77.1

Gigabyte GP-P850GM V2 850 W 80+ Gold Full Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

https://www.sinerji.gen.tr/deepcool-850w-pq850m-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-p-43905

Bu linkteki güç kaynakları fiyatından dolayı ilgimi çekti, kısaca bahsetmem gerekirse Power Boost1200W için patlama sorunları olduğundan bahsedilmiş herkes C4 niyetine tskya verebilirsin demiş ama kimsenin bir kanıtı resmi veya videosu yok.

Gigabyte P850GM için bazı resmi olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan testler sonucunda Power'ların patladığından bahsedilmiş bunun üzerine Gigabyte bu Power'leri toplayıp V2 versiyon olarak güncelleyip piyasaya geri sürmüş ve sorun olmadığını belirtmiş.

DeepCool 850W PQ850M modeli ise çok da istemediğim ama güvenebileceğim en fiyat performans ürün gibi duruyor.

Bu bağlamda ben hangi Power'i tercih etmeliyim çok kararsızım. Fiyat olarak 5K TL'nin altında 850W 12v çıkışından 850 verebilen bir Power alamak niyetindeyim ama çok uçuk farklar vermeden 1000 1200W gibi sayılarada çıkabilirim. Yardım niteliğinde öneri ve görüşlerinize talibim.

Sistem özelliklerim:
Anakart: MSI X570A Pro
İşlemci: 5800x3D
RAM: 8gbx3 24 GB 3000MHz
Ekran kartım: 6700XT Sapphire Nitro Plus.
2TB hard disk.
SSD: 1+1 toplam 2TB WD SN580.
Power B700h Gigabyte 12v çıkışından 648W veriyormuş.
Sistemimde 4 adet beequite yüksek performanslı fan takılı.

Bunu alabilirsin. Elindeki sistemi 550W bile çalıştırır, güç tüketimi yüksek değil.

Adamlar Sultanahmet'te yatıyor çünkü nasıl kanıt koysunlar?
Yorumlarınız benim için çok değerli teşekkür ederim :)

Sessiz sakin bir güç ünitesi buyurun;

Önerinizi dikkate alacağım, yorumlarınız benim için çok değerli teşekkür ederim :)

GF3 850 yurt dışından gelecek bu arada bilginiz olsun. Amazon Germany gönderiyor. Alınmaz dediğim için değil, o ayrıntıya dikkat edin diye yazdım.

Bu modeli ben şurada inceledim:

Gigabyte GP-P850GM V2 850 W 80+ Gold Full Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Bu sizin de dediğiniz gibi revize edilip piyasaya sürüldü artık. Patlayıp çatlama problemi ortadan kalktı ama bence yine alınmaz. Çünkü kalite ve performans olarak hayal kırıklığı bir model. 850W olarak alabileceğiniz fiyatına göre en kaliteli ve fonksiyonel ürün şu:

Bu model hakkında detaylı bilgi için:

Şimdi bu linkte yazdığım gibi 850W olan modeli için detaylı testler mevcut değil ama içi hakkında elimizde bilgi var artık. Üstüne 1200W olan sürümü için de testleri mevcut. Onlardan yola çıkarak alınabilir bir model diyorum. Öneririm.

Bunun fiyatı daha dün 4000 TL idi. 4500 TL fiyata bunu almazdım. 1000 TL daha ucuza Raijintek Cratos var çünkü. Üstelik 12VHPWR çıkışı da sunuyor ilerde NVIDIA kartlara geçiş yapmak isterseniz. Dönüştürücü olmadan native bağlantı ile kullanabilirsiniz.

5000 TL bütçeyi de sonuna kadar kullanmak istiyorsanız şunu alırdım:

GF3 850 yurt dışından gelecek bu arada bilginiz olsun. Amazon Germany gönderiyor. Alınmaz dediğim için değil, o ayrıntıya dikkat edin diye yazdım.

Bu modeli ben şurada inceledim:

Bu sizin de dediğiniz gibi revize edilip piyasaya sürüldü artık. Patlayıp çatlama problemi ortadan kalktı ama bence yine alınmaz. Çünkü kalite ve performans olarak hayal kırıklığı bir model. 850W olarak alabileceğiniz fiyatına göre en kaliteli ve fonksiyonel ürün şu:

Bu model hakkında detaylı bilgi için:

Şimdi bu linkte yazdığım gibi 850W olan modeli için detaylı testler mevcut değil ama içi hakkında elimizde bilgi var artık. Üstüne 1200W olan sürümü için de testleri mevcut. Onlardan yola çıkarak alınabilir bir model diyorum. Öneririm.

Bunun fiyatı daha dün 4000 TL idi. 4500 TL fiyata bunu almazdım. 1000 TL daha ucuza Raijintek Cratos var çünkü. Üstelik 12VHPWR çıkışı da sunuyor ilerde NVIDIA kartlara geçiş yapmak isterseniz. Dönüştürücü olmadan native bağlantı ile kullanabilirsiniz.

5000 TL bütçeyi de sonuna kadar kullanmak istiyorsanız şunu alırdım:

Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim önerileriniz benim için çok kıymetli, Raijintek Cratos adlı markayı ilkdefa sizden duydum , firmaya yabancı olduğum için sıkıntı yaşamaktan korkuyorum. Powerboost 1000w için yaptığınız incelemeye bu sabah araştırma yaparken denk geldim , çok detaylı bir inceleme olmuş azim ve emeklerinizi takdir ediyorum. Önerilerinizi dikkate alarak araştırmaya devam edeceğim.

@Oreki

high power adlı markayı ilk bilgisayarımda kullanmıştım 10 yıl kadar önce şuan hala köyde sorunsuz çalışmakta ve hiçbir sorun yaşamamıştım acaba rajintek yerine fiyat performansı göz önünde bulundurarak , indirimdende yararlanarak bu ürünü alsam pişman olurmuyum highpower markası hakkındaki görüş ve önerilerinize ihtiyacımvar.

Son düzenleme:
high power adlı markayı ilk bilgisayarımda kullanmıştım 10 yıl kadar önce şuan hala köyde sorunsuz çalışmakta ve hiçbir sorun yaşamamıştım acaba rajintek yerine fiyat performansı göz önünde bulundurarak , indirimdende yararlanarak bu ürünü alsam pişman olurmuyum highpower markası hakkındaki görüş ve önerilerinize ihtiyacımvar.

Pişman etmez. Fiyatına göre ideal bir model.

Bu arada bununda fiyatı düşmüş. Link aşağıda;

Teknobiyotik'te bu ürün güven vermeyeceğini düşündüğüm için önermedim. Kullanan ve inceleyen var ise yorumlarını merak ediyorum aynı şekilde High Power öyle. Fiyatına göre çok uygunlar. Eğer alırsanız, memnuniyetinizi buradan paylaşın.

Bu arada HX750 mükemmel bir indirime girdi. Bu varken hiçbirisine bakmazdım.
750w ihtiyaçlarımı karşılıyacağını düşünmüyorum ekran kartı olarak 7900xt takacağım bu kart için 750w ucu ucuna yeter ama ben powerin sürekli %100 kullanımda çalışmasını sağlıklı bulmuyorum. Ama ilgi ve alakanız için teşekkür ederim , önerilerinizi dikkate alarak araştırmama devam ediyorum.

Geri
Yukarı