5900X işlemci sıvı soğutması bozuldu

Jeus Wicked

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar, iyi akşamlar dilerim. Öncelikle aldığım 3. sıvı soğutma olduğunu belirtmek isterim.

Sorunum şöyle ki; işlemci için herhangi bir sıvı soğutma takınca Max 1 ay içerisinde bozuluyor. PSU: RM850X ve anakartım Aorus X570 Elite.

Biraz daha açıklamam gerekirse; önceki sıvı soğutmalarımdan biri olan SS PF360 sonrasında başladı bu durum. Sonrasında aldığım her sıvı soğutmada Max 1 ay içerisinde ya fanı dönmedi ya da pompası bozuldu. Son ürün için Vatan Bilgisayar'dan sıvı soğutmamı aldım, eve gelip montajı yaptığımda pompanın renkleri yanmadığı için geri götürdüm kasa ile birlikte. Farklı ARGB modülleri ve fan için kontrol sağlanırken takılan/test edilen her şey bozuldu ve çalışmadı.

Modüller veya fanlar bozuk olabilir diyerekten bu sorunu atladık fakat şu an sıvı soğutmanın fanları dahil dönmüyor. Modül kabloları, PSU'daki kablo, anakart üzerindeki kabloların hepsini değişerek farklı socketler üzerinde denesem bile çalıştıramadım. Sizce anakartım veya PSU da bir sorun olabilir mi? Elektrik kaçağı gibi durum var mıdır? Bir de kasayı ilk açtığımda çok ince sesli bir vızıltı var. Coil Whine'dan şüphe ediyorum ama dediğim gibi bu sorun bundan dolayı olur mu emin değilim.

Ek olarak PSU güç düğmesini kapatıp açınca anakart üzerinde bir yerin ışığı yanıp sönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerine göre anakartta sorun olabilir nerenin ışığı yanıp sönüyorsa arkadaşlara söyle yardımcı olacaklardır, coil Whine'dan bir şey olmaz ses dışında.

Dediklerine göre anakartta sorun olabilir nerenin ışığı yanıp sönüyorsa arkadaşlara söyle yardımcı olacaklardır, coil Whine'dan bir şey olmaz ses dışında.
Hocam cevap için teşekkürler tam olarak sol üst kısımda ışık yanıyor. Bu işlemcinin anakart güç bağlantısının takıldığı kısım.

Dosya Ekleri

• IMG_9569.jpeg
    IMG_9569.jpeg
    98,3 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı