6.000 TL'ye Her Şey Dahil Oyun Sistemi Tavsiyesi

@Helvean, Sistemde çok önemli bir güncelleme.

Önermiş olduğum kasa çok darmış. Bugün başka önerdiğim bir arkadaş incelemeye gitmiş ve 212 Evo gibi soğutucuların zar zor sığdığını, kasanın içinin acayip dar olduğunu belirtmiştir.

Bilgilerinize,

Kasa seçimi şu olacaktır.
favicons
CORSAIR GRAPHITE SERİSİ™ 230T 80PLUS 650W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Yine habersiz ve haksız yere "Hayali Sistem" nedeniyle 1 hafta yasak yedim. İşin ilginç yanı da ben bu yasağı bu konuyu açtıktan sonra değil "Türkçe'ye Uymamak" nedeniyle yediğim 1 günlük yasak konusunda açtığım konuda yönetici arkadaşlardan biri cevap yazıp benim cevap yazmama bile izin vermeden konuyu kilitledikten hemen sonra yasak yedim. Üstelik bu konuyu açarken hayali sistem olmadığını uzun uzun belirttim ben. Allah izin verir de bir aksilik olmazsa 20 gün içinde alacağım sistemi. Bol bol resimle yeni bir konu açarım o zaman da.

@Helvean, Sistemde çok önemli bir güncelleme.

Önermiş olduğum kasa çok darmış. Bugün başka önerdiğim bir arkadaş incelemeye gitmiş ve 212 Evo gibi soğutucuların zar zor sığdığını, kasanın içinin acayip dar olduğunu belirtmiştir.

Bilgilerinize,

Kasa seçimi şu olacaktır.
favicons
CORSAIR GRAPHITE SERİSİ™ 230T 80PLUS 650W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Uyardığın için teşekkürler. Vatan'ın Maltepe şubesine gittim fakat özellikle kasa olarak ellerinde pek bir şey yoktu. Corsair marka tek kasa vardı hatta. Önerdiğin klavye ve fareye de baktım çok güzel tasarlanmışlar cidden,fare elime tam oturdu :like:. Onun dışında listedeki diğer şeyler çok güzel cidden. Ama kulaklık almayıp,paranın üzerine biraz daha koyup monitor olarak VG248QE alabilirim. Kararsızım bu konuda. 144 Hz çekici geliyor :). Bir de geçen gün konu açmıştı biri. Şöyle bir kasa göstermişti: Dark Scorpion 750W Kart Okuyuculu ve Fan Kontrolcülü ATX Siyah Oyuncu . Özellikle üst kısmı çok hoşuma gitti benim. Sence alınır mı ?
Öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler kardeşim. Beğendim genel anlamda fakat ekran kartı olarak Asus almak istemiyorum çünkü MSI ile arasında 150 tl fark var. Bir de monitörün tepki süresi 5 ms. FPS oyun çok oynayacağım için biraz da havalı olduğundan 1 ms almak istiyorum :ROFL:.

@Helvean VG248QE renk konusunda hiç mutlu etmicektir sizi panel 6 bit tn panel sönük kalıyor sırf 144hz diye yatırım yapmazdım buna ederi bin tl degil önce monitörünü belirle ona göre sistem seç ezio'nun distribütörü açıldı burada EIZO FORIS FG2421 için fiyat almıştım

1400tl 1080p yeterliyse veya dsr kullanırım diyorsan rog swift almadıgın sürece alabilecegin en iyi monitör bu paneli üreten sharp panel tipi
va panel AUO 8 bit + hifrc = 10 bit

@Helvean VG248QE renk konusunda hiç mutlu etmicektir sizi panel 6 bit tn panel sönük kalıyor sırf 144hz diye yatırım yapmazdım buna ederi bin tl degil önce monitörünü belirle ona göre sistem seç ezio'nun distribütörü açıldı burada EIZO FORIS FG2421 için fiyat almıştım

1400tl 1080p yeterliyse veya dsr kullanırım diyorsan rog swift almadıgın sürece alabilecegin en iyi monitör bu paneli üreten sharp panel tipi
va panel AUO 8 bit + hifrc = 10 bit

Kardeş 1400 tl çok fazla geliyor ya. Harddiskten SSDden falan kısıp onu mu almalıyım sence ? Bir de bu markayı duymadım daha önce. Türkiye'de satılıyor mu ?

@Helvean eizo üst seviye bir marka pek ürünü gelmez buraya başka bir forumda distribütör tanıtımını yapıyor getirmişler bu ürünü ,
birşey kısmana gerek yok bütçe 6 demişsin 4600 'e kasa kurulur valla vg248 'in bin tl ettigi yerde bu fiyat normal hatta ben daha fazla bekliyordum yurtdışı fiyatı 600$ çünki

yüksek hz monitör istiyorsan hepsinin fiyatı bin tl 'den başlıyor zaten eizo için bu farka degerde garanti koşullarını bilmiyorum onu konuşmak lazım distribütörle .

@Helvean eizo üst seviye bir marka pek ürünü gelmez buraya başka bir forumda distribütör tanıtımını yapıyor getirmişler bu ürünü ,
birşey kısmana gerek yok bütçe 6 demişsin 4600 'e kasa kurulur valla vg248 'in bin tl ettigi yerde bu fiyat normal hatta ben daha fazla bekliyordum yurtdışı fiyatı 600$ çünki

yüksek hz monitör istiyorsan hepsinin fiyatı bin tl 'den başlıyor zaten eizo için bu farka degerde garanti koşullarını bilmiyorum onu konuşmak lazım distribütörle .
Yahu bu GTX980 mi GTX970 mi mevzusu da kafamı karıştırdı iyice :hasta:. Eğer GTX970 alırsam bu monitöre de bütçem yetiyor. Bakıcaz artık.

@Helvean bütçene bu monitör ile birlikte 980 sıgdırılır garanti 5 yılmış istanbuldaki ofislerinde satış yapıyorlarmış galiba tam bilgi için kendisiyle konuş donanımhaber'de monitör bölümünde konusu var .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı