6 ay önce hacklendiğim iddia edilen şüpheli bir mail gönderilmiş

jhonnydepp

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bana 6 ay once bir mail gelmis, mailde beni hackledigini iddia ediyor. İsin ilginciyse benim eskiden cogu hesabımda kullandıgım sifremi adam yazmıs mailde. Şu anda bu sifreyi hiçbir yerde kullanmıyorum fakat bir aralar kullanıyordum. Format atmayı dusunuyorum ama dedigim gibi tam 6 ay once atmıs ve ben hiç suphelenmedım acaba bilgisayarımda trojan var mı diye. Bitcoin hesabına 500 dolar gondermemı istemis fakat gondermedım. Normalde bu tur seylere aldırıs etmem olası degil, fakat adam bir zamanlar kullandıgım sifremi yazmıs ve urktum. Maili de asagıya bırakıyorum. Eklemem gereken bir sey var, adam bir gun arayla bu mailden iki tane atmıs fakat iki mailde de bitcoin cuzdan kodları farklı. Oltalama gibi duruyor ama merak ettigim sey, bu adam benim eski sifremi nerden biliyor? Acaba firmaların sattıgı veriler mi bunlar? Mailin iceriginde ise yetiskin sitelerini ziyaret ettigimi, beni kameramdan kayda aldıgını (kameram yok) ve bir montaj goruntusu olusturdugunu, yaymaması ıcın bitcoin hesabına 500 dolar gondermem gerektigini soyluyor. Polise haber vermememi, maile cevap vermemi soyluyor. Gonderen kim gozukmuyor.

1715500353827.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı